a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaImpregnat Grunt – nowość marki Drewnochron

Impregnat Grunt – nowość marki Drewnochron

Na rynku pojawił się nowy produkt marki Drewnochron – Impregnat Grunt. Jest to głęboko penetrujący impregnat bezbarwny do zabezpieczania surowego drewna.

Drewnochron

Fot. arch. Drewnochron

Impregnat Grunt chroni przed korozją biologiczną i szkodnikami. Zapobiega atakowi grzybów powodujących siniznę, podstawczaków rozkładających drewno i owadów, zabezpiecza przed niszczącym wpływem czynników atmosferycznych, promieni UV i zmian temperatury. Ponadto, zmniejszając chłonność drewna, zmniejsza zużycie produktów dekoracyjnych (lakiery, lakierobejce, emalie, impregnaty powłokotwórcze).

Produkt spełnia nowe wymagania rejestracyjne UE dla produktów biobójczych wyszczególnione w dyrektywie Biocidal Products Directive (BPD), co oznacza, że jest w pełni bezpieczny. Może być stosowany dla drewna w 1,2 i 3 klasie użytkowania, a więc wewnątrz pomieszczeń (strychy, poddasza) i na zewnątrz. Nanosi się go przy pomocy pędzla, najlepiej w dwóch warstwach (przy czym przed naniesieniem drugiej warstwy należy odczekać ok. 10 godzin).

Jak informuje producent, od tego roku Drewnochron Impregnat Grunt będzie systematycznie zastępował aktualnie dostępny w ofercie Impregnat Extra bezbarwny.

Źródło: Drewnochron