REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Grupa Azoty – wyniki za rok 2014

Grupa Azoty opublikowała swoje wyniki finansowe za rok 2014. Zarówno sprzedaż, jak i zysk netto wzrosły w stosunku do roku poprzedniego.

Grupa Azoty

Fot. arch. Grupa Azoty

Przychody ze sprzedaży wyniosły 9,9 mld zł (podczas gdy w roku 2013 – 9,8 mld), zaś zysk netto – 265 mln zł (2013: 245 mln zł). Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) wzrósł natomiast w stosunku do roku poprzedniego o prawie 100 mln i wyniósł 822 mln zł.

W roku 2014 o 3% wzrósł udział eksportu w łącznej wartości sprzedaży. „Z jednej strony to znalazło swoje odzwierciedlenie w przyrostach kosztów sprzedaży, a z drugiej pozwoliło zrealizować relatywnie wyższą marżę, zwłaszcza dla transakcji dolarowych w IV kwartale” – komentuje wyniki Andrzej Skolmowski, Wiceprezes Grupy Azoty.

Źródło: Grupa Azoty

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA