a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweIgrzyska Olimpijskie w Tokio z farbami Dow

Igrzyska Olimpijskie w Tokio z farbami Dow

Od Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio dzieli nas już tylko tok. W zabezpieczeniu obiektów sportowych na to wielkie wydarzenie pomogła firma Dow – producent materiałów budowlanych.

Dow Igrzyska Olimpijskie TokioProdukty Dow zostały wykorzystane do izolacji, łączenia, powlekania i ochrony kluczowych obiektów olimpijskich, takich jak Stadion Olimpijski, Ariake Arena, Ariake Gymnastics Centre, Tokio Aquatics Centre i wielu innych. Jak mówi Mike Reed, wiceprezes oddziału Dow Olympic and Sports Solutions:

Igrzyska Olimpijskie to nie tylko wyzwanie dla sportowców, aby zaprezentowali się najlepiej jak potrafią, ale również silna inspiracja dla nas – by również w biznesie przekraczać granice. Wraz z naszymi klientami z dumą i radością zaimplementowaliśmy swoje najnowsze technologie, by Igrzyska Olimpijskie w Tokio stały się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich.

Produkty firmy wykorzystano zarówno przy budowie nowych obiektów, jak i renowacji starych, powstałych jeszcze przy okazji Igrzysk Olimpijskich w 1964 roku. Wśród zastosowanych rozwiązań znalazły się między akrylowe powłoki na zewnętrzne powierzchnie z metalu i betonu. Doskonale chronią one przed korozją i wilgocią, na długo zabezpieczając obiekt, a równocześnie nie zawierają szkodliwych związków APEO i formaldehydów. Rozpuszczalniki Dow na bazie eterów glikolu zastosowane zostały natomiast jako składniki licznych farb zewnętrznych i wewnętrznych – także w układach wodorozcieńczalnych zapewniają one większą stabilność, a przy tym nie naruszają przepisów dotyczących emisji LZO.

Zmagania olimpijskie w Tokio odbywać się będą w sumie na 43 stadionach sportowych. 8 z nich to obiekty stałe, 25 – poddane renowacji obiekty z roku 1964, zaś 10 – obiekty tymczasowe.

Źródło: Dow