REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Igrzyska Olimpijskie w Tokio z farbami Dow

Od Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio dzieli nas już tylko tok. W zabezpieczeniu obiektów sportowych na to wielkie wydarzenie pomogła firma Dow – producent materiałów budowlanych.

Dow Igrzyska Olimpijskie TokioProdukty Dow zostały wykorzystane do izolacji, łączenia, powlekania i ochrony kluczowych obiektów olimpijskich, takich jak Stadion Olimpijski, Ariake Arena, Ariake Gymnastics Centre, Tokio Aquatics Centre i wielu innych. Jak mówi Mike Reed, wiceprezes oddziału Dow Olympic and Sports Solutions:

Igrzyska Olimpijskie to nie tylko wyzwanie dla sportowców, aby zaprezentowali się najlepiej jak potrafią, ale również silna inspiracja dla nas – by również w biznesie przekraczać granice. Wraz z naszymi klientami z dumą i radością zaimplementowaliśmy swoje najnowsze technologie, by Igrzyska Olimpijskie w Tokio stały się niezapomnianym przeżyciem dla wszystkich.

Produkty firmy wykorzystano zarówno przy budowie nowych obiektów, jak i renowacji starych, powstałych jeszcze przy okazji Igrzysk Olimpijskich w 1964 roku. Wśród zastosowanych rozwiązań znalazły się między akrylowe powłoki na zewnętrzne powierzchnie z metalu i betonu. Doskonale chronią one przed korozją i wilgocią, na długo zabezpieczając obiekt, a równocześnie nie zawierają szkodliwych związków APEO i formaldehydów. Rozpuszczalniki Dow na bazie eterów glikolu zastosowane zostały natomiast jako składniki licznych farb zewnętrznych i wewnętrznych – także w układach wodorozcieńczalnych zapewniają one większą stabilność, a przy tym nie naruszają przepisów dotyczących emisji LZO.

Zmagania olimpijskie w Tokio odbywać się będą w sumie na 43 stadionach sportowych. 8 z nich to obiekty stałe, 25 – poddane renowacji obiekty z roku 1964, zaś 10 – obiekty tymczasowe.

Źródło: Dow

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA