a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneSeminarium Spektrochemu w nowym terminie

Seminarium Spektrochemu w nowym terminie

Ważna informacja dla wszystkich, którzy zainteresowani byli udziałem w tegorocznym Seminarium Spektrochemu. Odbywająca się dotychczas w listopadzie konferencja zostaje tym razem przeniesiona o kilka miesięcy – nowy termin to 26 marca 2020.

Seminarium Spektrochemu

Fot. arch. Spektrochem

Warto zaznaczyć sobie tę datę w kalendarzu! Tym razem znana i ceniona impreza branżowa Seminarium Spektrochemu odbędzie się wiosną. Organizatorzy zapraszają 26 marca 2020 tradycyjnie do hotelu Szafran**** w Czeladzi.

Zmian jest jednak więcej. Konferencja organizowana będzie, jak w swoich początkach, w cyklu 2-letnim, lekkiej zmianie ulegnie również jej oficjalna nazwa (łącznie z zapisem cyfr oznaczających numer edycji z rzymskich na arabskie). I tak – nazwa nadchodzącej edycji brzmi: 11. Seminarium Spektrochemu „How to Formulate Paints”.

Podano także zakres tematyczny najbliższego Seminarium, organizowanego przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Farb, Klejów i Polimerów SPEKTROCHEM. Oto zagadnienia, które zostaną poruszone:

  • Defoaming Compendium – dobór środków odpieniających do układów o wysokiej zawartości dyspersji polimerowych,
  • Coalescents vs. HEUR Additives – zależności pomiędzy dodatkami HEUR modyfikującymi właściwości reologiczne (zagęstnikami), a zastosowanymi dodatkami koalescentów w układach na drewno i do ścian,
  • Accelerated and Natural Weathering – prawidłowe prowadzenie testów starzeniowych,
  • Freeze-Thaw Resistance – dobór środków pomagających w transporcie i przechowywaniu farb lateksowych i dyspersji polimerów w okresie ujemnych temperatur,
  • High Quality Latex Paints – How to Formulate – jak formułować receptury farb, których poziom jakościowy przewyższa kilkanaście razy poziom typowych farb dostępnych w Europie.

Wraz z organizatorami serdecznie zapraszamy do udziału!