a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweIdealny efekt dekoracyjny z systemem proszkowym MG

Idealny efekt dekoracyjny z systemem proszkowym MG

Lakier transparentny na podłożach metalicznych to bardzo efektowne wykończenie, ale stosując je, często napotykamy problem odbarwień. Nie dotyczy to nowego systemu proszkowego MG od firmy Consus – pozwala on uzyskać wykończenie o pięknym, równomiernym kolorze.

efekty dekoracyjne system proszkowy MG Consus

Fot. arch. Consus

Firma Consus Sp. z o.o. prezentuje Państwu nową serię swoich farb do dekoracyjnego malowania lakierami transparentnymi podłoży metalicznych. Ten dwuwarstwowy system pozwala uzyskać powłokę o równomiernym kolorze, bez przebarwień lakierów transparentnych. Niweluje wszystkie problemy z różnicami kolorów przy różnych grubościach powłoki lakieru. Inną dużą zaletą tego systemu jest to, że równomierny kolor otrzymujemy również w tzw. trudnych miejscach, takich jak spawy, łączenia, zagłębienia. Z tego powodu nasza seria MG świetnie nadaje się do malowania elementów sprzętu sportowego, rowerów, wózków dziecięcych, felg, sprzętów gospodarstwa domowego oraz innych, dla których efekt transparentnego lakieru jest pożądany.

Należy pamiętać, że system jest dostępny tylko jako układ dwuwarstwowy. Pożądany efekt uzyskujemy poprzez przemalowanie wstępnie utwardzonej, bazowej farby metalicznej bezbarwnym lakierem. Należy pamiętać o prawidłowej kolejności oraz zastosowaniu się do wszystkich zaleceń dotyczących malowania – tylko wówczas powłoka będzie się idealnie prezentować.

efekty dekoracyjne system proszkowy MG Consus

Fot. arch. Consus

Pierwszą warstwą jest farba o powłoce metalicznej (przyjmująca po późniejszym zastosowaniu warstwy bezbarwnej barwę lakieru transparentnego). Należy nią pokryć malowany element, a następnie utwardzić w temperaturze 180°C, w czasie 50-75% przewidzianego do całkowitego utwardzenia powłoki. Zazwyczaj jest to ok. 8-12 minut po uzyskaniu przez malowany element temperatury 180°C. Połowiczny czas utwardzania pierwszej warstwy jest zalecany, by uzyskać dobrą adhezję między pierwszą i drugą warstwą i aby w przyszłości nie dochodziło do rozwarstwiania się powłok.

efekty dekoracyjne system proszkowy MG Consus

Fot. arch. Consus

Następnie, po osiągnięciu przez detale temperatury pokojowej, nakładamy warstwę lakieru bezbarwnego. Po całkowitym utwardzeniu w piecu uzyskujemy kolorową powłokę transparentną na podkładzie metalicznym typu chrom. Kolor barwy transparentnej jest zależny od zastosowanej metalicznej farby bazowej. Stopień połysku uzyskanego lakieru transparentnego jest taki, jak zastosowanego lakieru bezbarwnego. W naszej ofercie znajdują się lakiery bezbarwne o trzech rodzajach połysku: wysoki połysk, półmatowy oraz głęboko matowy.

Więcej informacji na temat serii MG można uzyskać kontaktując się z naszym działem sprzedaży (e-mail: info@consusfarby.pl lub nr tel. +48 14 681 42 36), a także na targach Interlakokraska (Moskwa, 27.02-02.03.2018) lub PaintExpo (Karlsruhe, 17-20.04.2018).

Dowiedz się więcej o firmie