REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Idealny efekt dekoracyjny z systemem proszkowym MG

Lakier transparentny na podłożach metalicznych to bardzo efektowne wykończenie, ale stosując je, często napotykamy problem odbarwień. Nie dotyczy to nowego systemu proszkowego MG od firmy Consus – pozwala on uzyskać wykończenie o pięknym, równomiernym kolorze.

efekty dekoracyjne system proszkowy MG Consus

Fot. arch. Consus

Firma Consus Sp. z o.o. prezentuje Państwu nową serię swoich farb do dekoracyjnego malowania lakierami transparentnymi podłoży metalicznych. Ten dwuwarstwowy system pozwala uzyskać powłokę o równomiernym kolorze, bez przebarwień lakierów transparentnych. Niweluje wszystkie problemy z różnicami kolorów przy różnych grubościach powłoki lakieru. Inną dużą zaletą tego systemu jest to, że równomierny kolor otrzymujemy również w tzw. trudnych miejscach, takich jak spawy, łączenia, zagłębienia. Z tego powodu nasza seria MG świetnie nadaje się do malowania elementów sprzętu sportowego, rowerów, wózków dziecięcych, felg, sprzętów gospodarstwa domowego oraz innych, dla których efekt transparentnego lakieru jest pożądany.

Należy pamiętać, że system jest dostępny tylko jako układ dwuwarstwowy. Pożądany efekt uzyskujemy poprzez przemalowanie wstępnie utwardzonej, bazowej farby metalicznej bezbarwnym lakierem. Należy pamiętać o prawidłowej kolejności oraz zastosowaniu się do wszystkich zaleceń dotyczących malowania – tylko wówczas powłoka będzie się idealnie prezentować.

efekty dekoracyjne system proszkowy MG Consus

Fot. arch. Consus

Pierwszą warstwą jest farba o powłoce metalicznej (przyjmująca po późniejszym zastosowaniu warstwy bezbarwnej barwę lakieru transparentnego). Należy nią pokryć malowany element, a następnie utwardzić w temperaturze 180°C, w czasie 50-75% przewidzianego do całkowitego utwardzenia powłoki. Zazwyczaj jest to ok. 8-12 minut po uzyskaniu przez malowany element temperatury 180°C. Połowiczny czas utwardzania pierwszej warstwy jest zalecany, by uzyskać dobrą adhezję między pierwszą i drugą warstwą i aby w przyszłości nie dochodziło do rozwarstwiania się powłok.

efekty dekoracyjne system proszkowy MG Consus

Fot. arch. Consus

Następnie, po osiągnięciu przez detale temperatury pokojowej, nakładamy warstwę lakieru bezbarwnego. Po całkowitym utwardzeniu w piecu uzyskujemy kolorową powłokę transparentną na podkładzie metalicznym typu chrom. Kolor barwy transparentnej jest zależny od zastosowanej metalicznej farby bazowej. Stopień połysku uzyskanego lakieru transparentnego jest taki, jak zastosowanego lakieru bezbarwnego. W naszej ofercie znajdują się lakiery bezbarwne o trzech rodzajach połysku: wysoki połysk, półmatowy oraz głęboko matowy.

Więcej informacji na temat serii MG można uzyskać kontaktując się z naszym działem sprzedaży (e-mail: info@consusfarby.pl lub nr tel. +48 14 681 42 36), a także na targach Interlakokraska (Moskwa, 27.02-02.03.2018) lub PaintExpo (Karlsruhe, 17-20.04.2018).

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 3
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA