REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman sprzedaje europejski oddział surfaktantów

Innospec przejmuje europejski oddział surfaktantów firmy Huntsman. Wraz z nim w ręce amerykańskiej firmy przejdą trzy fabryki w Europie.

Huntsman surfaktanty

Fot. Huntsman

Transakcja jest obecnie w toku i ma zostać ostatecznie zamknięta do końca tego roku. Sprzedany oddział reprezentuje 24 mln $ zysku EBITDA firmy Huntsman. Wraz z nim Innospec przejmie również trzy zakłady produkcyjne: w Saint-Mihiel we Francji, w Castiglione delle Stiviere we Włoszech oraz w Barcelonie w Hiszpanii.

Huntsman nie rezygnuje całkowicie z surfaktantów – skupi się na ich produkcji i sprzedaży w oddziale amerykańskim i australijskim. Sprzedaż sektora europejskiego to kolejny element programu reorganizacji sektora Performance Products firmy, którego celem jest m.in. cięcie kosztów i zwiększenie efektywności działania. Innym krokiem podjętym w tym kierunku jest niedawne oddzielenie segmentu chemii specjalistycznej, który zajmował się produkcją dwutlenku tytanu.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA