REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman redukuje etaty

Wielkie zmiany w koncernie Huntsman trwają. Zaledwie kilka tygodni po ostatecznym przejęciu pigmentów Rockwood Holding firma ogłosiła, że planuje redukcję etatów i zmiany restrukturyzacyjne. Do roku 2016 mają one pochłonąć około 130 mln $.

Huntsman

Przejmując Rockwood Huntsman stał się największym producentem bieli tytanowej na świecie. Fot. goobimama / Foter.com / CC-BY-NC-ND

W ramach restrukturyzacji pracę straci około 900 osób. Jak mówi prezes koncernu, Peter Huntsman, zmiany te mają zwiększyć konkurencyjność pigmentów i dodatków Huntsman oraz pozwolić firmie działać na rynku sprawniej i agresywniej. Równocześnie redukcji ma ulec produkcja bieli tytanowej. Zdaniem analityków ofiarą tych planów padną przede wszystkim kosztowne w utrzymaniu fabryki Rockwood w Europie, takie jak zakład w Uerdingen w Niemczech obsługiwany przez Sachtleben.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA