REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman i Clariant łączą się

Już wkrótce Huntsman i Clariant staną się jedną firmą, która otrzyma nazwę HuntsmanClariant. Zarządy obu koncernów ogłosiły połączenie.

Huntsman Clariant łączą się

Prezesi Hariolf Kottmann (z lewej) oraz Peter Huntsman. Fot. arch. Clariant

Powstała z połączenia firma HuntsmanClariant będzie jednym z czołowych graczy na rynku, z roczną sprzedażą na poziomie 13,2 mld $ oraz zyskiem EBITDA 2,3 mld $. Jej łączna wartość wynosić będzie ok. 20 mld $.

Dyrektorem generalnym (CEO) nowego koncernu będzie Peter Huntsman, dotychczasowy prezes firmy Huntsman. Prezes Clariant, Hariolf Kottmann, obejmie natomiast funkcję prezesa zarządu. Główna siedziba HuntsmanClariant mieścić się będzie w Pratteln w Szwajcarii, natomiast w Woodlands w Teksasie zlokalizowana zostanie dodatkowa siedziba operacyjna.

Obydwaj prezesi wypowiadają się o połączeniu z dużym zadowoleniem. Hariolf Kottmann twierdzi, że to idealny krok w idealnym momencie – dzięki niemu obie firmy zyskają nowe możliwości rozwoju oraz będą mogły więcej zdziałać w dziedzinie innowacji. Peter Huntsman powiedział natomiast, że dzięki silnym finansowym i technologicznym podstawom HuntsmanClariant prawdopodobnie stanie się światowym liderem w dziedzinie specjalistycznej chemii.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA