a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiHuntsman i Clariant łączą się

Huntsman i Clariant łączą się

Już wkrótce Huntsman i Clariant staną się jedną firmą, która otrzyma nazwę HuntsmanClariant. Zarządy obu koncernów ogłosiły połączenie.

Huntsman Clariant łączą się

Prezesi Hariolf Kottmann (z lewej) oraz Peter Huntsman. Fot. arch. Clariant

Powstała z połączenia firma HuntsmanClariant będzie jednym z czołowych graczy na rynku, z roczną sprzedażą na poziomie 13,2 mld $ oraz zyskiem EBITDA 2,3 mld $. Jej łączna wartość wynosić będzie ok. 20 mld $.

Dyrektorem generalnym (CEO) nowego koncernu będzie Peter Huntsman, dotychczasowy prezes firmy Huntsman. Prezes Clariant, Hariolf Kottmann, obejmie natomiast funkcję prezesa zarządu. Główna siedziba HuntsmanClariant mieścić się będzie w Pratteln w Szwajcarii, natomiast w Woodlands w Teksasie zlokalizowana zostanie dodatkowa siedziba operacyjna.

Obydwaj prezesi wypowiadają się o połączeniu z dużym zadowoleniem. Hariolf Kottmann twierdzi, że to idealny krok w idealnym momencie – dzięki niemu obie firmy zyskają nowe możliwości rozwoju oraz będą mogły więcej zdziałać w dziedzinie innowacji. Peter Huntsman powiedział natomiast, że dzięki silnym finansowym i technologicznym podstawom HuntsmanClariant prawdopodobnie stanie się światowym liderem w dziedzinie specjalistycznej chemii.

Źródło: european-coatings.com