a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowePPG i Vision Systems pracują nad oknami do samolotów

PPG i Vision Systems pracują nad oknami do samolotów

Koncern PPG nawiązał współpracę z francuską firmą Vision Systems. Celem wspólnych działań ma być opracowanie nowoczesnych, elektronicznie przyciemnianych okien do samolotów.

PPG Vision Systems okna samoloty

Fot. arch. Vision Systems

Obydwie firmy mają już doświadczenie w opracowywaniu podobnych systemów. PPG, twórca interaktywnych okien Alteos oraz materiału o regulowanej przezroczystości Opticolor, dostarcza elektrochromowe, przyciemniane szyby dla komercyjnego lotnictwa oraz pojazdów lądowych od roku 2007.

Vision Systems, firma z siedzibą we francuskim Lyonie, jest natomiast cenionym dostawcą elektroniki do samolotów. Jego dziełem jest m.in. Nuance V2, system oparty na technologii urządzenia z zawiesiną cząstek (ang. suspended particle device), wyposażony w autorską międzywarstwę, która gwarantuje doskonałe właściwości optyczne.

Skuteczne zarządzanie światłem i ciepłem

Jako pionier badań nad oknami elektrochromowymi, PPG docenia wartość i potencjał rozwiązań opracowanych przez Vision Systems. Dzięki nim koncernowi łatwiej będzie zrealizować swój cel, czyli opracować okna, które umożliwiają skuteczne zarządzanie transmisją światła i ciepła.

Radość ze współpracy wyraziła też francuska firma. Jak mówi jej dyrektor zarządzająca, Catherine Robin, współpraca z PPG pomoże jej nie tylko rozwinąć się technologicznie, ale i zaistnieć na światowym rynku.

Dla wszystkich rodzajów lotnictwa

System, o którym mowa, w sposób ciągły reaguje na zmiany oświetlenia. Może być kontrolowany w sposób indywidualny, przez pasażera siedzącego przy oknie (poprzez interfejs przewodowy lub bezprzewodowy), lub dla całego pokładu. W przyszłości może on znaleźć zastosowanie w lotnictwie komercyjnym, regionalnym i wojskowym.

Źródło: PPG