REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Huntsman i Clariant – dalsze problemy z połączeniem!

Coraz więcej czarnych chmur nad połączeniem koncernów Huntsman i Clariant. W rękach przedsiębiorstwa White Tale, stworzonego przez fundusz hedgingowy Corvex w celu pokrzyżowania tych planów, znajduje się już ponad 15% udziałów Clariant.

Huntsman Clariant

Fot. PublicDomainPictures / pixabay.com

Kiedy kilka miesięcy temu Clariant i Huntsman ogłosili plany połączenia, wyglądało na to, że to przemyślana, gruntownie przedyskutowana i starannie przygotowana transakcja. W lipcu tego roku przedsiębiorstwo White Tale utworzone przez fundusz hedgingowy Corvex i 40 North oświadczyło jednak, że jako posiadacz 7% udziałów firmy Clariant nie zgadza się na takie posunięcie, i od tego czasu konsekwentnie realizuje swój plan udaremnienia połączenia.

Wkrótce zwiększyło swoje udziały w spółce Clariant do 10%, a od zeszłego tygodnia kontroluje już 15,1% udziałów szwajcarskiego koncernu. W otwartym liście do zarządu Clariant White Tale stwierdza, że warunki transakcji są Clariant zdecydowanie niekorzystne. W odpowiedzi zarząd opublikował nową informację prasową i potwierdził, że w pełni popiera plany połączenia, w ramach którego Clariant traktowany jest jako równorzędny partner. Swoje trzy grosze dorzucił również Peter Huntsman, prezes Huntsman Corporation, który oskarżył White Tale o demonstracyjne ataki na dobre imię i portfolio firmy Huntsman.

Jeszcze nie tak dawno z zaciekawieniem śledziliśmy losy proponowanego przez PPG połączenia z AkzoNobel, które ostatecznie nie doszło do skutku. Transakcja Huntsman-Clariant to kolejna sprawa, którą żyje obecnie światowa branża farbiarska. Dotychczas zarządy obu firm, które planują połączenie, ze spokojem realizowały swój plan, ale na jak długo jeszcze wystarczy im opanowania? Czy zaplanowana transakcja dojdzie ostatecznie do skutku? Będziemy na bieżąco relacjonować sprawę!

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA