a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Human Cities w Rotterdamie

W ramach programu Human Cities koncern AkzoNobel zorganizował szereg akcji w Rotterdamie. Odmalowanych zostało kilka szkół, nowe oblicze zyskał również lokalny park.

AkzoNobel Human Cities Rotterdam

Fot. arch. AkzoNobel

AkzoNobel, od wielu lat aktywnie działający w Rotterdamie, tym razem wkroczył do miasta ze swoim programem Human Cities. Z inicjatywy koncernu odmalowane zostały cztery szkoły podstawowe, odświeżony został lokalny park, rozpoczęto również pilotażowy projekt recyklingu farb.

Jedną z odmalowanych placówek była szkoła Valentijnschool w okręgu Delfshaven. Do udziału w akcji zaproszono też dzieci – najmłodsi z dużym entuzjazmem przyłączyli się do malowania. Program recyklingu jest natomiast analogiczny do akcji, z którą wystartowano wcześniej w Wielkiej Brytanii. W ramach niego odbywa się zbiórka resztek farb, które mogą być później z pożytkiem wykorzystane.

AkzoNobel Human Cities Rotterdam

Fot. arch. AkzoNobel

Human Cities to program uruchomiony w roku 2014, obejmujący działania społeczne na rzecz mieszkańców różnych zakątków świata. W ramach niego AkzoNobel uczestniczył m.in. w rekonstrukcji chińskiej Porcelanowej Wieży, odmalował historyczną uliczkę w Turcji i odnowił Stare Miasto w Dżakarcie.

Źródło: AkzoNobel