REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel w koalicji Getting to Zero

Firma Hempel ogłosiła, że została członkiem koalicji Getting to Zero. Celem koalicji jest jak największy wzrost do roku 2030 liczby statków neutralnych dla środowiska.

Hempel Getting to Zero

Fot. stokpic / pixabay.com

W ubiegłym roku Międzynarodowa Organizacja Morska (IMO) przyjęła strategię redukcji emisji gazów cieplarnianych przez statki przynajmniej o 50% – do roku 2050, w stosunku do poziomów z roku 2008. Aby było to możliwe, konieczne jest masowe wprowadzanie do użytku okrętów zeroemisyjnych.

Farby mogą pomóc

W tym celu powstała koalicja Getting to Zero, która wspiera realizację celu. Hempel ma być jednym z kluczowych podmiotów koalicji. Jak mówi Christian Ottosen, wiceprezes grupy Hempel oraz szef oddziału Marine Business:

Jako producent farb od dawna pomagaliśmy branży morskiej zredukować emisję gazów cieplarnianych, dostarczając hydrodynamiczne powłoki, takie jak najnowsza Hempaguard MaX, czy systemy pomiarowe jak SHAPE. Przy konstruowaniu zeroemisyjnych statków należy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty projektu i użytkowania – nie tylko źródło paliwa – a nasze farby mogą bardzo się przyczynić do redukcji emisji.

Hempaguard MaX zmniejsza opór statku w wodzie, co pozwala ograniczyć zużycie paliwa, a w konsekwencji również emisję. Produkt powstał na bazie Hempaguard X7, powłoki zastosowanej od roku 2013 na ponad 1500 statkach, dzięki czemu operatorzy statków zaoszczędzili na paliwie 500 mln $, a emisja CO2 została zmniejszona o ponad 10 mln ton.

Na początek – mapa technologii

Koalicja Getting to Zero rozpocznie swe działania od pracy z producentami z branży morskiej, energetycznej i związanych, a także z naukowcami, think thankami oraz ustawodawcami. Na tym etapie powstanie mapa technologii, inwestycji i działań koniecznych, by wprowadzić do użytku na większą skalę zeroemisyjne statki.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA