REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Jotun przebudowuje oddział amerykański

Jotun podjął decyzję o restrukturyzacji swojego oddziału w Stanach Zjednoczonych. Cel? Lepsza logistyka oraz produkty dostosowane do potrzeb amerykańskiego rynku, tak aby klienci obsługiwani byli szybciej i dokładniej.

Jotun oddział amerykański USA

Fot. arch. Jotun

W ramach przebudowy zakład produkcyjny w Belle Chasse w stanie Louisiana zostanie zamknięty. Główna siedziba Jotun w USA będzie się znajdować w Houston w Texasie. Produkty na rynek amerykański będą dostarczane z fabryk zagranicznych, natomiast ośrodki badań nad produktami pozostaną zlokalizowane w Stanach.

Zarząd koncernu zdecydował się na te zmiany ze względu na koszt, ale również licząc na rozszerzenie swoich wpływów na amerykańskim rynku. Jak mówi Bjørn Wallentin, prezes Jotun Paints Inc.:

Chcemy zaoferować klientom w USA asortyment dostosowany do ich potrzeb. Nasz zaangażowany zespół chemików stale pracuje nad nowymi produktami, skrojonymi na miarę rynku amerykańskiego. Prócz tego dzięki nowej, sprawnej organizacji farby będą szybciej trafiać w ręce klientów. Liczymy, że dzięki temu uda się zwiększyć zarówno sprzedaż, jak i udział w rynku w Stanach Zjednoczonych.

W ramach oddziału Jotun Paints Inc. zatrudnionych pozostanie około 65 pracowników. Jak zapewnił Wallentin, osoby zwolnione z powodu zamknięcia zakładu w Belle Chasse otrzymają rekompensatę finansową oraz wsparcie w znalezieniu nowej pracy.

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA