a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweAltana przejmuje japońskie Office Color Science

Altana przejmuje japońskie Office Color Science

Grupa Altana przejmuje międzynarodową firmę Office Color Science z siedzibą w Jokohamie w Japonii. OCS to światowy lider w dziedzinie komputerowego dopasowania koloru.

Altana Office Color Science

Fot. geralt / pixabay.com

Nowy nabytek zostanie włączony do linii biznesowej Instruments w ramach oddziału BYK (BYK-Gardner). Office Color Science będzie się nad skupiać na obsłudze klientów japońskich, a oprócz tego kilku kluczowych klientów z Europy.

OCS – oprogramowanie, symulacje, spektrofotometry

Firma powstała w 2004 roku w Japonii – jej założycielem był Masayuki Osumi. Specjalizuje się w komputerowym dopasowaniu koloru oraz oprogramowaniu kolorystycznym, wykorzystującym również odcienie z pigmentami metalicznymi i perłowymi.

Oferuje również technologie z dziedziny grafiki komputerowej do symulacji 3D, która w realistyczny sposób prezentuje kolory z efektami specjalnymi, oraz jest liderem produkcji spektrofotometrów. Jak mówi dyrektor generalny oddziału BYK-Gardner, Frank Wagner:

Dzięki temu przejęciu możemy zaoferować naszym klientom z branży farb, powłok, motoryzacji i innych doskonałe oprogramowanie do dopasowania koloru i formulacji, a tym samym oddać do ich dyspozycji kompleksowy system doboru koloru. Jestem pewien, że obydwie strony skorzystają na tym połączeniu sił, wspólnie opracowując jeszcze bardziej innowacyjne rozwiązania z obiecującej dziedziny digitalizacji.

Nowy poziom rozwoju

Połączenie obu firm z ich doświadczeniem może rzeczywiście przynieść wiele dobrego. BYK-Gardner jest pierwszym producentem, który wprowadził do sprzedaży spektrofotometr wielokątowy z połączeniem WiFi. Pozwala on lakierniom na dopasowanie koloru w ciągu kilku sekund. Prezes oraz dyrektor generalny Office Color Science, Masayuki Osumi, komentuje:

Jestem pewien, że to najlepsza droga dla naszych klientów – razem z BYK-Gardner wznieść się na nowy poziom rozwoju.

Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Źródło: Altana