a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net

Hempel sprzedaje Blome International

Hempel ogłosił, że sprzedaje podlegającą mu dotychczas firmę Blome International, specjalizującą się w produkcji powłok i wykładzin antykorozyjnych. Blome będzie od tej pory funkcjonować jako niezależna jednostka.

Hempel Blome International

Hempel przejął Blome International w roku 2012, by wykorzystać opracowane przez firmę technologie antykorozyjne dla agresywnych środowisk. Fot. arch. Hempel

Do przejęcia Blome International przez Hempel doszło w roku 2012. Duński koncern dążył do tego, by wykorzystać technologie antykorozyjne dla agresywnych środowisk opracowane przez Blome. Oparte na nich produkty wchodzą dziś w skład jego linii Versiline dla przemysłu transportowego, olejowo-gazowego i energetyki.

Kilka dni temu Hempel ogłosił, że firma Blome International zostanie odłączona i będzie od tej pory funkcjonować jako niezależna jednostka. Na jej czele stanie dotychczasowy wiceprezes Andy Bernard. Dzięki temu posunięciu obydwa przedsiębiorstwa będą mogły w pełni skupić się na swoich docelowych sektorach przemysłu. Linia powłok Versiline oparta na dawnych rozwiązaniach antykorozyjnych opracowanych przez Blome International pozostaje w rękach firmy Hempel.

Okres przejściowy przed ostatecznym wejściem w życie zmian ma potrwać sześć miesięcy. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: Hempel

Dowiedz się więcej o firmie