REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel sprzedaje Blome International

Hempel ogłosił, że sprzedaje podlegającą mu dotychczas firmę Blome International, specjalizującą się w produkcji powłok i wykładzin antykorozyjnych. Blome będzie od tej pory funkcjonować jako niezależna jednostka.

Hempel Blome International

Hempel przejął Blome International w roku 2012, by wykorzystać opracowane przez firmę technologie antykorozyjne dla agresywnych środowisk. Fot. arch. Hempel

Do przejęcia Blome International przez Hempel doszło w roku 2012. Duński koncern dążył do tego, by wykorzystać technologie antykorozyjne dla agresywnych środowisk opracowane przez Blome. Oparte na nich produkty wchodzą dziś w skład jego linii Versiline dla przemysłu transportowego, olejowo-gazowego i energetyki.

Kilka dni temu Hempel ogłosił, że firma Blome International zostanie odłączona i będzie od tej pory funkcjonować jako niezależna jednostka. Na jej czele stanie dotychczasowy wiceprezes Andy Bernard. Dzięki temu posunięciu obydwa przedsiębiorstwa będą mogły w pełni skupić się na swoich docelowych sektorach przemysłu. Linia powłok Versiline oparta na dawnych rozwiązaniach antykorozyjnych opracowanych przez Blome International pozostaje w rękach firmy Hempel.

Okres przejściowy przed ostatecznym wejściem w życie zmian ma potrwać sześć miesięcy. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA