REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel przejmuje Schaepman

Hempel ogłosił, że przejmuje firmę Schaepman – holenderskiego lidera na rynku farb przemysłowych i dekoracyjnych. W ten sposób koncern zamierza rozszerzyć swoje wpływy w branży powłok ochronnych.

Hempel

Jesper Bødtkjer, wiceprezes oddziału europejskiego Hempel, oraz Berend ten Doeschate, prezes firmy Schaepman, podpisują umowę. Fot. arch. Hempel

Transakcja ta to element strategii One Hempel – One Ambition, dzięki której do końca roku 2015 koncern ma trafić do dziesiątki największych producentów farb na świecie. Obydwie strony mogą liczyć na korzyści – duński producent będzie mógł wykorzystać technologie i badania firmy Schaepman w dziedzinie farb ochronnych, a klienci firmy z Holandii zyskają dostęp do jego produktów i usług.

Poprzednią dużą transakcją tego typu było przejęcie Blome International w roku 2012. Dzięki temu posunięciu koncern znacznie umocnił swoją pozycję w Amerykach, a produkty z oferty Blome stały się dostępne dla jego klientów na całym świecie.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA