REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel przejmuje Jones-Blair

Hempel dokonał kolejnej dużej transakcji – przejął firmę Jones-Blair z siedzibą w Dallas, amerykańskiego wytwórcę powłok ochronnych i wodoodpornych. W ten sposób duński potentat farbiarski rozszerza swoje wpływy w Ameryce Północnej.

Hempel Jones-BlairJak zauważył Pierre-Yves Jullien, prezess Grupy Hempel, Jones-Blair to firma, którą zarząd od dawna miał na oku. Może się poszczycić mocną pozycją na rynku, obszerną wiedzą techniczną i doświadczeniem, dzięki czemu jest jednym z najważniejszych wytwórców farb i powłok w Ameryce Północnej. Przejmując ją Hempel będzie mógł rozszerzyć swoją działalność w tym regionie i przybliżyć się do realizacji swojego celu – do końca roku 2015 znaleźć się w pierwszej dziesiątce największych producentów farb na świecie.

Jones-Blair oferuje produkty przede wszystkim dla dwóch sektorów przemysłu: gazowo-olejowego oraz budowlanego. Do jej najbardziej rozpoznawalnych na rynku marek należy linia farb wodoodpornych Neogard.

Transakcja ma zostać zamknięta na początku marca tego roku. Inne ważne zakupy koncernu Hempel w ostatnich latach to przejęcie amerykańskiej firmy Blome International w 2012 roku oraz holenderskiego producenta farb ochronnych – Schaepmann pod koniec roku 2014.

Źródło: pcimag.com

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA