REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Girl power i historyczna łódź z farbami AkzoNobel

Jacht, który dwukrotnie odbył rejs dookoła świata, został odratowany przy użyciu produktów AkzoNobel. Nie jest to jednak projekt, jakich wiele – łódź Maiden, o której mowa, zasłynęła jako pierwsza z całkowicie kobiecą załogą.

AkzoNobel jacht Maiden girl power

Fot. arch. AkzoNobel

Jacht Maiden był pierwszą łodzią w historii zawodów Whitbread Round the World Race (dzisiejsze Volvo Ocean Race), której załoga składała się wyłącznie z kobiet. Później na wiele lat jacht został zapomniany i opuszczony. Tracy Edwards, która w czasie historycznego rejsu w 1989 była szyprem na Maiden, znalazła zrujnowaną łódź w stoczni na Seszelach, po czym zaczęła zbierać pieniądze na jej renowację.

Pomoc w projekcie zaoferowała firma AkzoNobel. To zresztą nie pierwszy raz, gdy eksperci koncernu zajmują się właśnie tą łodzią – również przed startem w roku 1989 została ona zabezpieczona lakierami holenderskiego producenta. Jak mówi Kaj Van Alem, dyrektor oddziału Yacht AkzoNobel, firma jest bardzo dumna, że mogła wesprzeć renowację, dostarczając swoje produkty oraz służąc ekspertyzą techniczną i kolorystyczną. Tak aby odnowiona łódź mogła inspirować kolejne pokolenia kobiet.

Wszystkie produkty lakiernicze wykorzystane w projekcie pochodzą od AkzoNobel. Renowacja polegała na usunięciu starego systemu malarskiego aż do gołego metalu, a następnie naniesieniu lakierów na nowo. Na podstawie próbek oryginalnych odcieni eksperci w Felling w Wielkiej Brytanii dostarczyli odpowiednie kolory farb.

AkzoNobel jacht Maiden girl power

Fot. arch. AkzoNobel

Obecnie prace renowacyjne są już ukończone, a jacht – gotowy do swojego trzeciego rejsu dookoła świata. Będzie to specjalna inicjatywa, która ma wyrażać solidarność dzieci z Wielkiej Brytanii z dziewczynkami z całego świata – także z krajów, w których nie mają one tak łatwego dostępu do edukacji. Maiden wyruszy z Southampton 9 października. W trakcie rejsu, który ma potrwać trzy lata, zaplanowano 33 przystanki w 22 państwach.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA