REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Geholit+Wiemer częścią grupy kapitałowej Kabe Swiss

Od stycznia 2021 firma GEHOLIT+WIEMER Lack- und Kunststoff-Chemie GmbH należy już do szwajcarskiej grupy kapitałowej KABE Swiss. Rodzina Bubenhofer przejęła – w ramach planu sukcesji – udziały średniej wielkości niemieckiego producenta materiałów powłokowych.

Geholit+Wiemer Kabe

Z lewej do prawej: Andreas, Christoph i Stephanie Bubenhofer | Christian Wiemer. Fot. arch. Kabe

Przedsiębiorstwo GEHOLIT+WIEMER stanowiło do tej pory własność rodzinną. Obecnie będzie funkcjonowało w swoich dotychczasowych lokalizacjach, zarówno w Niemczech, jak i za granicą, jako samodzielna spółka pod szyldem szwajcarskiej grupy kapitałowej.

Dwa wieki doświadczenia i wspólne wartości

Dla GEHOLIT+WIEMER konsolidacja obu rodzinnych przedsiębiorstw stanowi dalszy punkt rozwoju ukierunkowanego na przyszłość. Jak mówi Christian Wiemer, dotychczasowy właściciel i prezes spółki:

Wspólnie gromadzimy ponad dwa wieki doświadczenia, know-how oraz innowacji w dziedzinie farb i lakierów. Historia dotychczasowej współpracy podkreśla zgodność wyznawanych przez oba przedsiębiorstwa wartości. Idealna przesłanka dla aliansu.

Christian Wiemer będzie kierował przedsiębiorstwem do końca 2021 roku, pełniąc funkcję dyrektora zarządzającego.

Wieloletnia współpraca

Przejęcie firmy było poprzedzone wieloletnią partnerską współpracą. Od 1988 roku GEHOLIT+WIEMER oraz KARL BUBENHOFER AG, znany pod marką KABE FARBEN, prowadzą wspólną dystrybucję farb proszkowych w Niemczech. Dr Stephanie Bubenhofer, która kieruje spółką KARL BUBENHOFER AG wraz ze swoimi braćmi Andreasem i Christophem Bubenhoferami, wskazuje na korzyści wynikające z fuzji:

Znamy się od dawna. Współpraca była zawsze konstruktywna i przyjacielska. Produkty KABE i portfolio spółki GEHOLIT+WIEMER perfekcyjnie się uzupełniają. To nas wzmocni jako grupę i sprawi, że nasza oferta rynkowa będzie jeszcze bardziej konkurencyjna.

O grupie KABE Swiss i spółce GEHOLIT+WIEMER

Grupa KABE Swiss obejmuje firmy należące do rodziny Bubenhofer i jest zarządzana przez czwarte pokolenie rodziny – rodzeństwo Bubenhofer. Działające na międzynarodowym rynku przedsiębiorstwa wytwarzają, w zakładach produkcyjnych w Europie, farby budowlane, tynki, systemy dociepleniowe, lakiery przemysłowe oraz farby proszkowe. GEHOLIT+WIEMER jest specjalistą w dziedzinie ochrony antykorozyjnej oraz lakierów przemysłowych. W sumie na codzienny sukces grupy KABE Swiss pracuje dzisiaj 900 pracowników.

Źródło: Kabe

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA