a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiFirma HMG Paints stworzyła farbę dla browaru

Firma HMG Paints stworzyła farbę dla browaru

W browarze Howard Town Brewery w brytyjskim Glossop wykorzystane zostały farby dekoracyjne HMG Paints. Na potrzeby klienta firma stworzyła specjalną, antymikrobową farbę akrylową.

HMG Paints browar Howard Town Brewery

Fot. arch. HMG Paints

Produkty HMG zastosowane zostały przy renowacji nowych pomieszczeń browaru ze starego magazynu o powierzchni ponad 500 m². Ze względu na specyfikę projektu, producent opracował zupełnie nową powłokę, nazwaną roboczo „farbą browarnianą” (ang. Brewery Paint).

Rozwiązanie dostosowane do potrzeb

Opracowany przez HMG Paints produkt to akrylowa farba antymikrobowa o wysokim połysku. Wykorzystana została ona na ścianach i na sufitach nowej przestrzeni browaru. Jak komentuje Paddy Dyson, manager ds. marketingu w HMG Paints:

Ten projekt pokazuje, w czym jesteśmy najlepsi – współpracując z Howard Town, znaleźliśmy rozwiązanie dostosowane do potrzeb klienta. Dzięki temu, że mieliśmy do czynienia z lokalnym wytwórcą, mogliśmy wyprodukować i dostarczyć farbę bezpośrednio na miejsce wedle potrzeby.

Dzięki dodatkowi jonów srebra powłoka zapewnia długotrwałą i skuteczną (na poziomie 99,99%) ochronę przed bakteriami, grzybami, pleśnią i wirusami – niezbędną w miejscu produkcji spożywczej.

Farby HMG także w barze

Produkty HMG Paints zostały wykorzystane również w barze, gdzie klienci Howard Town Brewery mogą spróbować produkowanego na miejscu piwa. W tym wypadku zastosowano matowe winylowe emulsje i farby na listwy w odcieniach firmowych browaru.

Źródło: coatingsworld.com