a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiArquad GS – nowy dodatek antymikrobowy od Nouryon

Arquad GS – nowy dodatek antymikrobowy od Nouryon

Firma Nouryon wprowadza na rynek nowy, przyjazny środowisku środek antymikrobowy Arquad GS. Jak zapewnia producent, doskonale sprawdzi się on jako składnik farb antywirusowych.

Nouryon Arquad GS dodatek antymikrobowy

Fot. arch. Nouryon

Wprowadzenie do oferty tego typu produktu jest oczywiście związane z obecną dbałością o czystość i sterylność jako skutek pandemii COVID-19. Badania rynkowe przewidują znaczący wzrost zapotrzebowania na powłoki antymikrobowe – w ciągu najbliższych pięciu lat ma ono rosnąć z roku na rok dwucyfrowo. Sama kategoria farb antywirusowych w roku 2026 ma już być warta 1,3 mld $. Dlatego również Nouryon zdecydował się, by wprowadzić na rynek nowy antymikrobowy dodatek.

Dla farb stabilnych i łatwych w barwieniu

Nowy produkt ma być przede wszystkim użyteczny jako składnik stabilnych, łatwych w barwieniu powłok antymikrobowych. Jak mówi Geert Hofman, wiceprezes oddziału Construction Specialties w Nouryon:

Biorąc pod uwagę dostępne obecnie technologii, otrzymanie przyjaznej środowisku antywirusowej farby o wysokiej stabilności i możliwościach barwienia może być wyzwaniem. Nasz nowy produkt Arquad GS ma być odpowiedzią na złożone potrzeby oraz na rosnące zapotrzebowanie. Nowość będzie wsparciem dla naszych klientów, którzy pracują nad powłokami antywirusowymi i antymikrobowymi o zrównoważonym profilu i dobrych właściwościach użytkowych.

Arquad GS to innowacyjny dodatek, który dezaktywuje wirusy zanieczyszczające pomalowaną powierzchnię. Przyjazny środowisku środek może całkowicie zastąpić stosowane dotychczas dodatki antymikrobowe. Na tle innych produktów wykazuje również większą kompatybilność z emulsjami, pigmentami, dodatkami i kolorantami.

Nouryon Arquad GS dodatek antymikrobowy

Fot. arch. Nouryon

Najpierw Azja

Szczególnie duże jest zapotrzebowanie na powłoki antymikrobowe w Azji, ponieważ szybko rośnie tam sektor budownictwa i infrastruktury. Dlatego też firma Nouryon postanowiła wprowadzić nowy produkt w pierwszej kolejności na azjatycki rynek – zostanie on zaprezentowany na trwających właśnie targach Chinacoat 2020 w Kantonie. Wkrótce Arquad GS pojawi się w sprzedaży również na innych rynkach.

Źródło: Nouryon