a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneNowe panele słoneczne w dwóch zakładach AkzoNobel

Nowe panele słoneczne w dwóch zakładach AkzoNobel

Na terenie dwóch zakładów AkzoNobel na dwóch różnych kontynentach stanęły tysiące paneli słonecznych. To działania związane z konsekwentnym dążeniem firmy do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do roku 2030 o połowę.

AkzoNobel panele słoneczne

Fot. arch. AkzoNobel

Panele pojawiły się w Garcia w Meksyku oraz w Barcelonie w Hiszpanii. Pierwsza instalacja, składająca się z 1650 paneli słonecznych, jest już gotowa, zaś w Barcelonie montowane jest właśnie 1600 paneli dachowych.

Na drodze do obcięcia emisji o 50%

To tylko jeden z projektów solarnych, które AkzoNobel realizuje na całym świecie na swojej drodze do zmniejszenia zużycia energii o 30% oraz przejścia w 100% na odnawialną energię do roku 2030. To część inicjatywy „People. Planet. Paint”. Jak wyjaśnia Wijnand Bruinsma, manager ds. programowych AkzoNobel odpowiadający za zrównoważony rozwój:

Obecnie wykorzystujemy odnawialną energię już w 33 naszych zakładach w ośmiu krajach. Panele słoneczne zainstalowaliśmy w 14 z nich. Ostatnie dwa projekty są ważnym wkładem w nasze wysiłki, by znacznie zwiększyć te liczby i osiągnąć cel – do 2030 roku ograniczyć emisję o 50%.

Instalacja w Barcelonie ma zostać ukończona w styczniu i będzie pokrywać 15% zapotrzebowania na energię tamtejszego zakładu. To trzeci w Hiszpanii zakład AkzoNobel, gdzie zainstalowano panele słoneczne – po fabrykach w Vilafranca i Valliranie. Z kolei instalacja w Garcia pokryje 82% zapotrzebowania na energię, dzięki czemu zakład stanie się niemal energetycznie niezależny.

100% odnawialnej energii

Obecnie AkzoNobel używa w 100% odnawialnej energii w ośmiu krajach na świecie. Są to Belgia, Brazylia, Kolumbia, Estonia, Irlandia, Holandia, Hiszpania i Wielka Brytania.

Źródło: AkzoNobel