REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Nowe panele słoneczne w dwóch zakładach AkzoNobel

Na terenie dwóch zakładów AkzoNobel na dwóch różnych kontynentach stanęły tysiące paneli słonecznych. To działania związane z konsekwentnym dążeniem firmy do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla do roku 2030 o połowę.

AkzoNobel panele słoneczne

Fot. arch. AkzoNobel

Panele pojawiły się w Garcia w Meksyku oraz w Barcelonie w Hiszpanii. Pierwsza instalacja, składająca się z 1650 paneli słonecznych, jest już gotowa, zaś w Barcelonie montowane jest właśnie 1600 paneli dachowych.

Na drodze do obcięcia emisji o 50%

To tylko jeden z projektów solarnych, które AkzoNobel realizuje na całym świecie na swojej drodze do zmniejszenia zużycia energii o 30% oraz przejścia w 100% na odnawialną energię do roku 2030. To część inicjatywy „People. Planet. Paint”. Jak wyjaśnia Wijnand Bruinsma, manager ds. programowych AkzoNobel odpowiadający za zrównoważony rozwój:

Obecnie wykorzystujemy odnawialną energię już w 33 naszych zakładach w ośmiu krajach. Panele słoneczne zainstalowaliśmy w 14 z nich. Ostatnie dwa projekty są ważnym wkładem w nasze wysiłki, by znacznie zwiększyć te liczby i osiągnąć cel – do 2030 roku ograniczyć emisję o 50%.

Instalacja w Barcelonie ma zostać ukończona w styczniu i będzie pokrywać 15% zapotrzebowania na energię tamtejszego zakładu. To trzeci w Hiszpanii zakład AkzoNobel, gdzie zainstalowano panele słoneczne – po fabrykach w Vilafranca i Valliranie. Z kolei instalacja w Garcia pokryje 82% zapotrzebowania na energię, dzięki czemu zakład stanie się niemal energetycznie niezależny.

100% odnawialnej energii

Obecnie AkzoNobel używa w 100% odnawialnej energii w ośmiu krajach na świecie. Są to Belgia, Brazylia, Kolumbia, Estonia, Irlandia, Holandia, Hiszpania i Wielka Brytania.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA