REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Hempel ogranicza emisję w ramach inicjatywy SBT

Hempel dołączył do grona ponad 1000 firm, które działają na rzecz ochrony środowiska, wyznaczając swój cel SBT (Science Based Target). Chodzi o inicjatywę organizacji WWF, CDP, UN Global Compact oraz Światowego Instytutu Zasobów (WRI).

Hempel inicjatywa SBT

Fot. arch. Hempel

W ramach SBT Hempel wybrał ambitniejszą drogę, którą podąża obecnie jedynie 300 firm skupionych w ramach inicjatywy. Polega ona na tym, że firma będzie musiała ograniczyć emisję wzdłuż swojego łańcucha dostaw zgodnie z tym, co potrzebne jest, aby ograniczyć wzrost globalnej temperatury do 1,5°C.

Odnawialne źródła energii i elektryczne samochody

W ramach dołączenia do akcji Hempel zamierza skupić się na redukcji zużycia energii oraz przejściu na odnawialne jej źródła. Flota samochodowa zostanie zamieniona na pojazdy elektryczne. Jak skomentował dyrektor generalny firmy Hempel, Lars Petersson:

Chcemy stawiać zrównoważony rozwój w sercu naszego biznesu i chcemy to robić w sposób ambitny i wiarygodny. Włączając się w inicjatywę SBT podążamy tą ścieżką ze świadomością, że prowadzi nas doskonale oceniany program.

Paul Simpson, dyrektor generalny CDP i twórca inicjatywy SBT, podkreśla, że jak najwięcej firm powinno pójść w ślady Hempel. Naukowcy mówią wprost: by ograniczyć katastrofalne skutki zmian klimatycznych, musimy zapewnić, że ocieplenie nie przekroczy 1,5°C. Zorganizowane inicjatywy pomagają firmom działać na rzecz tego celu.

Część większej strategii

W ramach inicjatywy SBT Hempel zobowiązał się do przestrzegania podstawowych trzech zasad: podejmowania jedynie akcji zaakceptowanych przez branżowe autorytety pod kątem ograniczenia emisji CO2, zgody na weryfikowanie swoich metod działania przez zewnętrznych audytorów oraz stałego kontrolowania lokalnych rynków i nowych technologii by mieć pewność, że wykorzystywane są najlepsze opcje w zakresie zaopatrzenia w energię. Dołączenie do inicjatywy SBT to część większej strategii środowiskowej, którą Hempel ma zaprezentować na początku 2021 roku.

Źródło: Hempel

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA