a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFilharmonia w Szczecinie zabezpieczona produktami Sika

Filharmonia w Szczecinie zabezpieczona produktami Sika

Gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie to jeden z najbardziej efektownych budynków powstałych w ostatnich latach w Polsce. O jego zabezpieczenie antygraffiti zadbała firma Sika.

Filharmonia w Szczecinie Sika

Fot. arch. Sika

O tym obiekcie wspominaliśmy już na naszych stronach – farby dekoracyjne do pomalowania jego ścian i sufitów dostarczyła firma Farby Kabe. Sika wzięła natomiast na siebie zabezpieczenie elewacji przed graffiti.

Wymagania, jakie postawił inwestor, to co najmniej 5 lat ochrony antygraffiti z możliwością wielokrotnego czyszczenia bez odnawiania powłoki. Na lakierowanej na biało blasze profilowanej, z której wykonano główną elewację, zastosowano powłokę Sikagard-7815, która spełnia te wymogi.

Sikagard-7815 to produkt na bazie silikonów i związków azotowych, dzięki którym świetnie przylega on do podłoża. Właściwości hydrobowe powłoki gwarantują efekt perlenia farb w sprayu i markerów. Czyszczenie jest bardzo proste – aby całkowicie usunąć z powierzchni ślady graffiti, wystarczy ciepła woda pod ciśnieniem.

Z kolei grafitowe płyty elewacyjne wokół pomieszczeń technicznych zabezpieczone zostały przy pomocy Sikagard-778, materiału na bazie mikrowosków. Gwarantuje on ochronę przez co najmniej 7 lat, jednak usunięcie graffiti polega w tym wypadku na jego zmyciu wraz z powłoką. Po tej operacji powłoka musi zostać odnowiona.

Budynek szczecińskiej filharmonii został oddany do użytku w roku 2014 i jest to projekt pracowni architektonicznej Estudio Barozzi Veiga z Barcelony. Zgodnie z koncepcją twórców gmach przypominać ma górę lodową. Efektowny obiekt zdobył uznanie środowiska architektów i otrzymał kilka ważnych nagród.

Źródło: Sika