REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Filharmonia w Szczecinie zabezpieczona produktami Sika

Gmach Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie to jeden z najbardziej efektownych budynków powstałych w ostatnich latach w Polsce. O jego zabezpieczenie antygraffiti zadbała firma Sika.

Filharmonia w Szczecinie Sika

Fot. arch. Sika

O tym obiekcie wspominaliśmy już na naszych stronach – farby dekoracyjne do pomalowania jego ścian i sufitów dostarczyła firma Farby Kabe. Sika wzięła natomiast na siebie zabezpieczenie elewacji przed graffiti.

Wymagania, jakie postawił inwestor, to co najmniej 5 lat ochrony antygraffiti z możliwością wielokrotnego czyszczenia bez odnawiania powłoki. Na lakierowanej na biało blasze profilowanej, z której wykonano główną elewację, zastosowano powłokę Sikagard-7815, która spełnia te wymogi.

Sikagard-7815 to produkt na bazie silikonów i związków azotowych, dzięki którym świetnie przylega on do podłoża. Właściwości hydrobowe powłoki gwarantują efekt perlenia farb w sprayu i markerów. Czyszczenie jest bardzo proste – aby całkowicie usunąć z powierzchni ślady graffiti, wystarczy ciepła woda pod ciśnieniem.

Z kolei grafitowe płyty elewacyjne wokół pomieszczeń technicznych zabezpieczone zostały przy pomocy Sikagard-778, materiału na bazie mikrowosków. Gwarantuje on ochronę przez co najmniej 7 lat, jednak usunięcie graffiti polega w tym wypadku na jego zmyciu wraz z powłoką. Po tej operacji powłoka musi zostać odnowiona.

Budynek szczecińskiej filharmonii został oddany do użytku w roku 2014 i jest to projekt pracowni architektonicznej Estudio Barozzi Veiga z Barcelony. Zgodnie z koncepcją twórców gmach przypominać ma górę lodową. Efektowny obiekt zdobył uznanie środowiska architektów i otrzymał kilka ważnych nagród.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA