a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweantykorozyjne i ogniochronneFarby Tex-Cote na drugiej najwyższej wieży kontrolnej

Farby Tex-Cote na drugiej najwyższej wieży kontrolnej

Na lotnisku w Północnej Karolinie w USA powstaje obecnie druga najwyższa wieża kontrolna w kraju. To również obiekt, który wymaga doskonałego zabezpieczenia antykorozyjnego – za to odpowiadać będą farby firmy Textured Coatings of America.

Tex Cote farby wieża kontrolna lotnisko

Fot. arch. Tex Cote

Wieża, wznoszona przez amerykańską Federalną Administrację Lotnictwa Cywilnego, ma być oddana do użytku w roku 2020. Kolos mierzy 112 metrów, zaś powierzchnia, która wymaga odpowiedniego zabezpieczenia antykorozyjnego, to ok. 6400 m². Do przeprowadzenia całej operacji potrzeba więc ok. 2,5 tysiąca litrów farby.

Zastosowany system składał się będzie z wodorozcieńczalnego podkładu TEX•COTE 600 Smooth Coating, COOLWALL Classic Smooth Primer i COOLWALL SUPER-COTE Satin Finish. Jak podkreślił Dick Barnes, rzecznik firmy, to ogromny, niecodzienny projekt, który jest dla TEX•COTE doskonałą szansą na zaprezentowanie jakości swoich produktów.

Ekspert od zabezpieczania wież kontrolnych

Firma Tex-Cote została założona 57 lat temu w Panama City. Od tamtego czasu zabezpieczała jedne z najbardziej prestiżowych obiektów w Stanach Zjednoczonych – od ikonicznego znaku Hollywood na wzgórzach Los Angeles po ogromne mosty, budynki uniwersyteckie, centra handlowe i prywatne domy, od wybrzeża do wybrzeża.

Producent ma również bogate doświadczenie, jeśli chodzi o zabezpieczanie samych wież kontrolnych na lotniskach. Jego farby wykorzystano m.in. do pomalowania wież na Fort Lauderdale-Hollywood, Hartsfield-Jackson w Atlancie, a także na portach lotniczych w Orlando, Palm Beach i Memphis. Na horyzoncie jest już kolejna wieża kontrolna do zabezpieczenia – na lotnisku w Tennessee.

Gwarancja na lata

Obecnie na porcie lotniczym Charlotte International zespół TEX•COTE dokonuje finalnych inspekcji. Jak zapewnia Barnes, prace realizowane są sprawnie, a producent gwarantuje, że wieża będzie opierać się korozji i warunkom atmosferycznym na długie lata.

Źródło: coatingsworld.com