REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby proszkowe do 2019 – raport MarketsandMarkets

Farby proszkowe na dobre zakorzeniają się w przemyśle. Dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu ich rynek bardzo szybko się rozwija – twierdzą analitycy MarketsandMarkets.

farby proszkowe

Fot. Mission Bicycle / Foter.com / CC BY

W roku 2013 wartość światowego rynku farb proszkowych oceniono na 8,27 mld $. Zgodnie z przewidywaniami specjalistów MarketsandMarkets za pięć lat wartość ta wzrośnie do 12 mld $, co oznacza, że w latach 2014-2019 rynek będzie się rozwijał w tempie 6,54% na rok.

Standard na sprzętach AGD

Dzięki zwracającym uwagę właściwościom farb proszkowych (odporność na korozję, chemikalia, wysokie temperatury, abrazję, promieniowanie UV i ekstremalne warunki pogodowe) powoli przekonują się do nich nawet najbardziej konserwatywni inwestorzy.

Malowanie proszkowe stało się standardem w produkcji sprzętu AGD (to główne zastosowanie tego typu farb – w roku 2013 aż 23% wyprodukowanych farb proszkowych zastosowano do pokrywania lodówek, pralek i innych urządzeń gospodarstwa domowego) i sprzętu sportowego, jest też coraz popularniejsze w architekturze, branży samochodowej oraz meblarskiej.

Pół rynku w rękach Azji

Dominuje oczywiście Azja i Pacyfik, zarówno pod względem wartości, jak i wielkości produkcji – w tej chwili regionowi temu odpowiada aż 52% całego światowego rynku! W najbliższej przyszłości farby proszkowe będą się cieszyć dużym wzięciem w Chinach, Japonii, Indiach i Tajlandii, ale również w Niemczech, USA, Brazylii i Rosji. Na rozwój rynku będą też mieć wpływ kraje Europy Środkowej i Wschodniej, południowo-wschodniej Azji oraz Ameryki Łacińskiej.

Jakie czynniki sprzyjać będą sprzedaży farb proszkowych? Głównie modernizacja infrastruktury, kwitnąca branża mieszkaniowa oraz nowe rozporządzenia lokalnych władz, które wymuszają przejście w stronę bardziej ekologicznych rozwiązań.

Najważniejsi producenci farb proszkowych, których lista również znalazła się w raporcie, to AkzoNobel (Holandia), Asian Paints Limited (Indie), Axalta CS (USA), BASF (Niemcy), Jotun (Norwegia), Kansai Paint (Japonia), PPG (USA), Valspar (USA), Sherwin-Williams (USA) oraz Tikkurila (Finlandia).

Więcej informacji na stronie MarketsandMarkets.

Źródło: MarketsandMarkets

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA