a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby Jotun na kontenerowcach MSC

Farby Jotun na kontenerowcach MSC

Posiadająca jedną z największych flot kontenerowców na świecie firma Mediterranean Shipping Company (MSC) ogłosiła, że kilkanaście jej okrętów zostanie pokrytych farbami przeciwporostowymi Jotun Hull Performance Solutions.

Jotun

MSC Oscar. Fot. arch. Jotun

Ogromna flota MSC liczy sobie 500 kontenerowców. Z powodu dużej ilości zużywanego paliwa oraz zagrożenia dla środowiska stwarzanego przez swoje statki w roku 2011 firma rozpoczęła specjalny program, którego celem było ograniczenie zużycia paliwa oraz zmniejszenie emisji CO2. Przez ostatnie lata współpracowała intensywnie z koncernem Jotun, dążąc do opracowania efektywnego systemu przeciwporostowego. Zwieńczeniem współpracy było pokrycie kontenerowca MSC Adelaide farbą SeaQuantum X200 w roku 2013.

Inżynierowie z MSC potwierdzili, że pierwsze wyniki testów z tą farbą są bardzo obiecujące. To skuteczne rozwiązanie przeciwporostowe, które w niedalekiej przyszłości zostanie zastosowane na większej ilości okrętów. Farbą SeaQuantum X200 pokryte zostanie 12 statków, w tym największy kontenerowiec na świecie, MSC Oscar, oddany do użytku w styczniu 2015.

[vimeo]http://vimeo.com/114546802[/vimeo]

Źródło: Jotun

Dowiedz się więcej o firmie