REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby Jotun na kontenerowcach MSC

Posiadająca jedną z największych flot kontenerowców na świecie firma Mediterranean Shipping Company (MSC) ogłosiła, że kilkanaście jej okrętów zostanie pokrytych farbami przeciwporostowymi Jotun Hull Performance Solutions.

Jotun

MSC Oscar. Fot. arch. Jotun

Ogromna flota MSC liczy sobie 500 kontenerowców. Z powodu dużej ilości zużywanego paliwa oraz zagrożenia dla środowiska stwarzanego przez swoje statki w roku 2011 firma rozpoczęła specjalny program, którego celem było ograniczenie zużycia paliwa oraz zmniejszenie emisji CO2. Przez ostatnie lata współpracowała intensywnie z koncernem Jotun, dążąc do opracowania efektywnego systemu przeciwporostowego. Zwieńczeniem współpracy było pokrycie kontenerowca MSC Adelaide farbą SeaQuantum X200 w roku 2013.

Inżynierowie z MSC potwierdzili, że pierwsze wyniki testów z tą farbą są bardzo obiecujące. To skuteczne rozwiązanie przeciwporostowe, które w niedalekiej przyszłości zostanie zastosowane na większej ilości okrętów. Farbą SeaQuantum X200 pokryte zostanie 12 statków, w tym największy kontenerowiec na świecie, MSC Oscar, oddany do użytku w styczniu 2015.

[vimeo]http://vimeo.com/114546802[/vimeo]

Źródło: Jotun

Chcesz dowiedzieć się więcej o firmie »

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA