a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneFarby i lakiery – pierwsze w Polsce studia podyplomowe

Farby i lakiery – pierwsze w Polsce studia podyplomowe

Na początku kwietnia w Krakowie ruszyły pierwsze w Polsce studia podyplomowe dotyczące technologii i zastosowania farb, lakierów i powłok. Uczestnicy pod okiem specjalistów z Polski i zagranicy zdobędą kompleksową wiedzę na temat wyrobów lakierniczych, ich produkcji, metod badań oraz najnowszych technologii w branży.

farby i lakiery studia podyplomowe

Fot. arch. Politechnika Krakowska

Na pomysł uruchomienia studiów podyplomowych dotyczących farb i lakierów wpadli dr inż. Radosław Adamek i Józef Kozieł z ICHEMAD-Profarb, inicjatywa ta zaś została poparta przez Stowarzyszenie SITPChem oraz ciepło przyjęta przez Politechnikę Krakowską. Projekt udało się ostatecznie zrealizować dzięki osobistemu zaangażowaniu prorektora ds. kształcenia i współpracy z zagranicą PK, pana prof. Dariusza Bogdała.

Studia skierowane są zarówno do przedstawicieli kadry menedżerskiej, jak i naukowców, technologów, pracowników działu marketingu i obsługi klienta w firmach produkujących farby oraz wszystkich osób zainteresowanych branżą powłok. W ramach zajęć zdobędą oni kompleksową wiedzę na temat farb i lakierów – od podstaw (definicje, historia, grupy produktów) poprzez kierunki rozwoju branży, produkcję i badania aż po bezpieczeństwo i ochronę środowiska oraz biznes i zarządzanie. Jak mówi pan Radosław Adamek:

Opracowując program studiów staraliśmy się, aby zajęcia były ciekawe dla słuchaczy, użyteczne oraz jak najbardziej wszechstronne. Nie są to więc studia skoncentrowane jedynie na technologii farb, lakierów i powłok, ale również dotyczące ich produkcji, procesów, maszyn, bezpieczeństwa oraz podstaw biznesu. Wśród naszych słuchaczy znajdują się zarówno technolodzy, jak i dostawcy surowców czy przedstawiciele kadry zarządzającej (od prezesa do dyrektorów pionów).

farby i lakiery studia podyplomowe

Fot. arch. Politechnika Krakowska

Studia kładą nacisk zarówno na teorię, jak i praktykę – obok naukowców z Politechniki Krakowskiej oraz przedstawicieli instytutów badawczych zajęcia poprowadzą doświadczeni specjaliści i praktycy z Polski i z zagranicy. Atrakcyjny program sprawił, że zainteresowanie studiami było naprawdę duże – powstała grupa słuchaczy liczy 50 osób.

Studia „Wyroby Lakierowe: Technologia i Zastosowanie” to wspólny projekt Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej oraz ICHEMAD-PROFARB Gliwice przy współpracy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem. Na zakończenie słuchacze otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Politechniki Krakowskiej. Studia trwają dwa semestry.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie planowana jest kolejna edycja w przyszłym roku. Więcej informacji na stronie www.studiafarby.pk.edu.pl.

farby i lakiery studia podyplomowe

Fot. arch. Politechnika Krakowska