REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby i lakiery – pierwsze w Polsce studia podyplomowe

Na początku kwietnia w Krakowie ruszyły pierwsze w Polsce studia podyplomowe dotyczące technologii i zastosowania farb, lakierów i powłok. Uczestnicy pod okiem specjalistów z Polski i zagranicy zdobędą kompleksową wiedzę na temat wyrobów lakierniczych, ich produkcji, metod badań oraz najnowszych technologii w branży.

farby i lakiery studia podyplomowe

Fot. arch. Politechnika Krakowska

Na pomysł uruchomienia studiów podyplomowych dotyczących farb i lakierów wpadli dr inż. Radosław Adamek i Józef Kozieł z ICHEMAD-Profarb, inicjatywa ta zaś została poparta przez Stowarzyszenie SITPChem oraz ciepło przyjęta przez Politechnikę Krakowską. Projekt udało się ostatecznie zrealizować dzięki osobistemu zaangażowaniu prorektora ds. kształcenia i współpracy z zagranicą PK, pana prof. Dariusza Bogdała.

Studia skierowane są zarówno do przedstawicieli kadry menedżerskiej, jak i naukowców, technologów, pracowników działu marketingu i obsługi klienta w firmach produkujących farby oraz wszystkich osób zainteresowanych branżą powłok. W ramach zajęć zdobędą oni kompleksową wiedzę na temat farb i lakierów – od podstaw (definicje, historia, grupy produktów) poprzez kierunki rozwoju branży, produkcję i badania aż po bezpieczeństwo i ochronę środowiska oraz biznes i zarządzanie. Jak mówi pan Radosław Adamek:

Opracowując program studiów staraliśmy się, aby zajęcia były ciekawe dla słuchaczy, użyteczne oraz jak najbardziej wszechstronne. Nie są to więc studia skoncentrowane jedynie na technologii farb, lakierów i powłok, ale również dotyczące ich produkcji, procesów, maszyn, bezpieczeństwa oraz podstaw biznesu. Wśród naszych słuchaczy znajdują się zarówno technolodzy, jak i dostawcy surowców czy przedstawiciele kadry zarządzającej (od prezesa do dyrektorów pionów).

farby i lakiery studia podyplomowe

Fot. arch. Politechnika Krakowska

Studia kładą nacisk zarówno na teorię, jak i praktykę – obok naukowców z Politechniki Krakowskiej oraz przedstawicieli instytutów badawczych zajęcia poprowadzą doświadczeni specjaliści i praktycy z Polski i z zagranicy. Atrakcyjny program sprawił, że zainteresowanie studiami było naprawdę duże – powstała grupa słuchaczy liczy 50 osób.

Studia „Wyroby Lakierowe: Technologia i Zastosowanie” to wspólny projekt Wydziału Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej oraz ICHEMAD-PROFARB Gliwice przy współpracy Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Chemicznego SITPChem. Na zakończenie słuchacze otrzymają świadectwo ukończenia studiów podyplomowych Politechniki Krakowskiej. Studia trwają dwa semestry.

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie planowana jest kolejna edycja w przyszłym roku. Więcej informacji na stronie www.studiafarby.pk.edu.pl.

farby i lakiery studia podyplomowe

Fot. arch. Politechnika Krakowska

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
60%
40%
Ocen: 5
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA