REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farby AkzoNobel na nagradzanym budynku w Moskwie

Futurystyczna „piramida” w Moskwie otrzymała ważną nagrodę w dziedzinie architektury. Charakterystyczny obiekt jest zabezpieczony odbijającymi ciepło powłokami AkzoNobel.

AkzoNobel Matrex budynek Moskwa

Fot. arch. AkzoNobel

Budynek Matrex, zlokalizowany w Parku Biznesowo-Technologicznym Skolkowo, otrzymał prestiżową nagrodę Architzer A+. Unikatowa struktura obiektu zabezpieczona jest farbą Black Onyx z linii Interpon D2525 Eco. To seria powłok odbijających promieniowanie podczerwone. Jak komentuje Daniela Vlad, dyrektor zarządzająca oddziału AkzoNobel Powder Coatings:

To dla nas ogromna radość – być częścią projektu, który zdobył tak ważne wyróżnienie. Szczycimy się tym, że wychodzimy naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na przyjazne środowisku powłoki, przynoszące korzyści klientom, społeczeństwu i środowisku. Dzięki temu, że Interpon D2525 Eco utrzymuje niższą temperaturę na powierzchni budynków, przyczynia się do zredukowania efektu miejskiej wyspy ciepła.

Jak dodaje Jean-Paul Moonen, Manager ds. Architektury w oddziale AkzoNobel Powder Coatings, testy wykazały, że pigmenty zawarte w farbach AkzoNobel pozwalają utrzymać dach w temperaturze o 7°C niższej niż w przypadku dachu bez technologii odbijania ciepła. Dzięki temu temperatura wewnątrz budynku obniża się o 3°C, co pozwala zmniejszyć wydatki związane z klimatyzacją.

Matrex, który funkcjonuje jako obiekt komercyjny, to dzieło architekta-wizjonera Borisa Bernaskoniego. Fasada monolitycznej piramidy zbudowana jest ze szklanych płyt. Wnętrze, które robi zupełnie inne wrażenie niż fasada, widoczne jest tylko nocą, kiedy budynek jest efektownie oświetlony.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA