a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweFarby AkzoNobel na nagradzanym budynku w Moskwie

Farby AkzoNobel na nagradzanym budynku w Moskwie

Futurystyczna „piramida” w Moskwie otrzymała ważną nagrodę w dziedzinie architektury. Charakterystyczny obiekt jest zabezpieczony odbijającymi ciepło powłokami AkzoNobel.

AkzoNobel Matrex budynek Moskwa

Fot. arch. AkzoNobel

Budynek Matrex, zlokalizowany w Parku Biznesowo-Technologicznym Skolkowo, otrzymał prestiżową nagrodę Architzer A+. Unikatowa struktura obiektu zabezpieczona jest farbą Black Onyx z linii Interpon D2525 Eco. To seria powłok odbijających promieniowanie podczerwone. Jak komentuje Daniela Vlad, dyrektor zarządzająca oddziału AkzoNobel Powder Coatings:

To dla nas ogromna radość – być częścią projektu, który zdobył tak ważne wyróżnienie. Szczycimy się tym, że wychodzimy naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na przyjazne środowisku powłoki, przynoszące korzyści klientom, społeczeństwu i środowisku. Dzięki temu, że Interpon D2525 Eco utrzymuje niższą temperaturę na powierzchni budynków, przyczynia się do zredukowania efektu miejskiej wyspy ciepła.

Jak dodaje Jean-Paul Moonen, Manager ds. Architektury w oddziale AkzoNobel Powder Coatings, testy wykazały, że pigmenty zawarte w farbach AkzoNobel pozwalają utrzymać dach w temperaturze o 7°C niższej niż w przypadku dachu bez technologii odbijania ciepła. Dzięki temu temperatura wewnątrz budynku obniża się o 3°C, co pozwala zmniejszyć wydatki związane z klimatyzacją.

Matrex, który funkcjonuje jako obiekt komercyjny, to dzieło architekta-wizjonera Borisa Bernaskoniego. Fasada monolitycznej piramidy zbudowana jest ze szklanych płyt. Wnętrze, które robi zupełnie inne wrażenie niż fasada, widoczne jest tylko nocą, kiedy budynek jest efektownie oświetlony.

Źródło: AkzoNobel