a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweproszkoweFarba proszkowa zapobiegnie przegrzewaniu się sprzętów

Farba proszkowa zapobiegnie przegrzewaniu się sprzętów

Południowokoreański producent opracował nową technologię, która zapobiegnie przegrzewaniu się sprzętów elektrycznych i elektornicznych. To farba proszkowa rozpraszająca ciepło.

Fot. ferarcosn / pixabay.com

Nowa technologia to dzieło firmy KCC. Rozpraszająca ciepło powłoka proszkowa może wydłużyć trwałość urządzeń elektronicznych, zapobiegając wzrostowi temperatury wewnątrz nich.

W pojazdach elektrycznych

Powłoka opracowana przez KCC rozprasza ciepło wydzielające się wewnątrz urządzeń elektrycznych i elektronicznych i uwalnia je na zewnątrz, zapobiegając awariom i skróceniu okresu trwałości spowodowanym przegrzewaniem się sprzętu. Jak komentuje Hwang Sang-ok, dyrektor zespołu technologii proszkowych w KCC Central Research Institute:

Skupiamy się na rozwijaniu nowych materiałów o dużej wartości dodanej, które czynią nas bardziej konkurencyjnymi na rynku. Biorąc zaś pod uwagę szybki rozwój branży samochodów elektrycznych, spodziewamy się, że zastosowanie farb rozpraszających ciepło wzrośnie. Odpowiednie technologie zarządzania ciepłem, dostosowane do urządzeń wysokiej precyzji i ściślle zintegrowanych, są bowiem bardzo w cenie w przypadku baterii, będących kluczowym elementem nowego typu pojazdów.

Jak zapewnia producent, dodatkowo farba charakteryzuje się wysoką wytrzymałością, jest odporna na uderzenia i uszkodzenia oraz na korozję. Jako produkt proszkowy nie szkodzi również środowisku, ponieważ nie zawiera lotnych rozpuszczalników, oraz jest łatwa w transporcie i magazynowaniu.

W laptopach, smartfonach i sprzęcie AGD

KCC spodziewa się, że nowa farba cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem w różnych branżach. Może być bowiem stosowana w różnych sprzętach codziennego użytku, jak urządzenia AGD, laptopy, smartfony, oświetlenie LED, a także baterie i układy magazynowania energii (ESS – ang. energy storage systems). W czasach, gdy zużycie energii rośnie, a równocześnie wykorzystanie urządzeń jest ograniczone możliwościami rozpraszania energii, nowa powłoka może się okazać niezwykle cenną technologią.

Źródło: SpecialChem