a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweNiemiecki koncern przejmuje producenta urządzeń pomiarowych

Niemiecki koncern przejmuje producenta urządzeń pomiarowych

Amerykański producent innowacyjnych urządzeń służących m.in. do pomiaru grubości warstw powłok zmienił właściciela. Stanie się częścią międzynarodowej grupy z siedzibą w Niemczech.

Fot. arch. Altana

Grupa Altana ogłosiła przejęcie Imaginant – amerykańskiej firmy opracowującej i wytwarzającej narzędzia do testowania i pomiarów z wykorzystaniem ultradźwięków. Poprzez ten zakup Altana znacząco rozszerzyła swój oddział BYK oraz wkroczyła do dynamicznie rozwijającej się branży półprzewodników. Przejęta firma z siedzibą w stanie Nowy Jork stanie się częścią BYK-Gardner.

Jeszcze łatwiejsze procesy produkcyjne

Urządzenia produkowane przez Imaginant są wykorzystywane do kontroli jakości w wielu zastosowaniach przemysłowych – przykładowo do określania grubości wielowarstwowych powłok samochodowych (lub innych) metodą nieniszczącą. W branży półprzewodników służą do wykrywania rozwarstwień, pęknięć i luk w elementach elektronicznych. Jak komentuje dr Tammo Boinowitz, członek zarządu Altana AG oraz prezes oddziału BYK:

Ekspercka wiedza technologiczna Imaginant w zakresie opracowywania i wytwarzania wysokiej częstotliwości ultradźwiękowych sprzętów pomiarowych jest komplementarna z pozycją BYK-Gardner jako specjalisty w obszarze innowacyjnych i zaawansowanych narzędzi do testowania koloru, połysku i właściwości fizycznych. Integrując technologie pomiaru Imaginant z naszym oprogramowaniem i usługami, zamierzamy jeszcze bardziej ułatwić procesy produkcyjne naszych klientów i przyspieszyć digitalizację branży.

Imaginant jest na rynku od roku 1986 i dostarcza swoje produkty klientom na wszystkich kontynentach. Zatrudnia w sumie 34 pracowników. W ramach przejęcia w ręce BYK przejdzie również fabryka Imaginant w Rochester w stanie Nowy Jork. Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

Technologia PELT® dla systemów wielowarstwowych

Jedną z technologii oferowanych przez Imaginant są mierniki grubości powłoki PELT®. Ta innowacyjna rodzina produktów umożliwia wykrywanie i pomiar grubość każdej z warstw w wielowarstwowym systemie powłokowym. W przypadku powłok samochodowych pozwala to ustalić, czy grubości powłoki elektroforetycznej, podkładku, warstwy bazowej i lakieru nawierzchniowego są zgodne ze specyfikacją. Ponadto ta oparta na ultradźwiękach technologia może być wykorzystana nie tylko na podłożach metalicznych, ale również innych – na przykład z włókna węglowego, tworzyw sztucznych, szkła, drewna czy kompozytu.

Źródło: Altana