a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiFarba elewacyjna kontra ślimaki

Farba elewacyjna kontra ślimaki

Jak uchronić kolorową farbę elewacyjną przed blaknięciem, matowieniem i nieestetycznymi śladami zostawianymi przez ślimaki? Zainteresowani dowiedzą się już za kilka dni, z referatu wygłoszonego przez dra Stefana Kostrewę w ramach konferencji European Coatings „Facade coatings and plasters”.

farba elewacyjna

Fot. wax115 (rgbstock.com)

Zgodnie z obowiązującymi obecnie w Europie trendami farba elewacyjna powinna przykuwać wzrok intensywnym, nasyconym kolorem. Oklepana biel i subtelne pastele przestały już wystarczać wymagającym klientom. Stosowanie farb w żywych kolorach to jednak również dodatkowe problemy. Na przykład blaknięcie, utrata połysku, wybielanie pod wpływem wilgoci oraz brzydkie ślady zostawiane na ścianie przez ślimaki.

Aby farba była jak najbardziej odporna na takie przygody, potrzebna jest dopracowana formuła. Każdy składnik powinien być dokładnie przebadany, szczególnie ważne jest zaś spoiwo. Zagadnienia te w czasie konferencji EC „Facade coatings and plasters” omówi dokładnie dr Stefan Kostrewa z niemieckiego oddziału Dow Chemical Company. Zaprezentuje on również najnowsze spoiwa Dow Chemical, które pozwalają otrzymać kolorowe farby fasadowe wyjątkowo odporne na zmiany koloru i połysku.

Konferencja European Coatings dotycząca farb i tynków elewacyjnych odbędzie się w dniach 29-30 października w Düsseldorfie.

Źródło: european-coatings.com