REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Farba drogowa – projekt Smart Highway

Projekt Smart Highway to pomysł Daana Roosegaarde, szefa biura projektowego Studio Roosegaarde. Częścią opracowanego przez niego konceptu jest fotoluminescencyjna farba drogowa, która będzie akumulowała energię ze światła w czasie dnia (również pochmurnego) a następnie będzie oddawać tę energię świecąc w nocy (nawet przez 10 godzin).

Pisaliśmy już o tym projekcie wcześniej w artykule: Farba drogowa przyszłości. Teraz zamieszczamy filmik, gdzie o temacie mówi się z bardziej praktycznego (farbiarskiego) punktu widzenia. Są tutaj informacje o aplikacji farby oraz zobaczyć można jak zachowuje się taka farba drogowa w rzeczywistych warunkach.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 4
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Komentarze (2)

 1. Cz ktoś w Polsce pracuje nad takimi rozwiązaniami?

  Designmaker
  6 kwiecień 2014 at 10:13
  Odpowiedz

  • Tak , właśnie uruchamiamy produkcję w Poznaniu , nasz produkt ma 15 krotnie lepsze parametry od farby Roosegaarde , ale nie mamy pomimo 4 patentów w tym jednego europejskiego takiego przebicia , PARP nie widzi innowacyjności w takich rozwiązaniach jak moje i nie dał dofinansowania , ale realizuję z prywatnymi inwestorami za 2 tygodnie produkcja . Zapraszam do zapoznania się , strona http://www.dopiero powstanie , ale telefonicznie lub na miejscu . Tel . 661-566-110 nasz produkt ma parametry : wg. DIN po 1 min= 12700mcd/m2 , po 1h=220mcd/m2 , a po 16h jeszcze 2 mcd/m2 . Nie mamy takiego rozmachu , bo nie mamy miliardów jak firma Heijmans ( Holandia ) , mamy osiągnięcia , jesteśmy otwarci na współpracę.
   tel. 661-566-110

   merx1010
   17 kwiecień 2014 at 03:04
   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA