REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ekologiczna lakiernia Audi na Węgrzech

Koncern Audi otworzył w węgierskim Györ nowy ogromny kompleks produkcyjny. Rozbudowa dotychczas istniejącego zakładu kosztowała firmę ponad 900 mln euro. Obiekt jest w pełni przyjazny środowisku – znajduje się w nim między innymi nowoczesna lakiernia, wykorzystująca technologie ograniczające zużycie energii i emisję LZO.

Audi

fot. Audi Hungaria

Rozbudowany kompleks na ponad 2 milionach m2 mieści przede wszystkim tłocznię, halę do produkcji karoserii, lakiernię i montażownię. Stanowi przy tym źródło 2100 nowych miejsc pracy.

Funkcjonująca od 1993 roku fabryka w Györ była pierwszą zagraniczną filią niemieckiej marki Audi, zapoczątkowała więc rozszerzanie jej wpływów na arenie międzynarodowej. Obecnie zakład ma rozpocząć produkcję modelu Audi A3 Limousine, kompaktowego samochodu klasy premium, który zgodnie z przewidywaniami będzie dostępny w europejskich salonach już jesienią tego roku. Będzie to pierwszy samochód Audi produkowany w całości na Węgrzech.

Przy organizacji i rozbudowie kompleksu przywiązywano dużą wagę do ekologii. Dlatego też produkowane auta będą malowane wykorzystując separację farby na sucho z obiegiem powietrza w lakierni. Technologia ta pozwala ograniczyć ilość wykorzystanego powietrza oraz znacznie (o 50%) zmniejszyć zużycie energii. Dzięki zaś dodatkowemu oczyszczaniu powietrza o 70% zmniejszona zostanie emisja LZO. W pomieszczeniach produkcyjnych i lakierniczych zadbano też o efektywne i ergonomiczne wyposażenie, dostosowane do potrzeb pracowników.

Źródło: Audi

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA