a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneFabryki w Chinach zmienią swoje nazwy

Fabryki w Chinach zmienią swoje nazwy

Producent chemii ogłosił, że dwa jego zakłady w Chinach zmienią swoje nazwy. Dotychczasowe nie dawały bowiem wyobrażenia o szerokiej gamie produktów dostarczanych przez fabryki.

Fot. arch. BASF

Koncern BASF ogłosił, że zmienia nazwę dwóch swoich zakładów w Chinach. Dotychczasowe fabryki BASF Paper Chemicals Huizhou oraz BASF Paper Chemicals Jiangsu nazywać się będą BASF Specialty Material Huizhou i BASF Specialty Material Jiangsu. Jak wyjaśnia firma, nowe nazwy lepiej odzwierciedlają zróżnicowaną ofertę produktową obiektów.

Stare nazwy źródłem nieporozumień

Decyzja została podjęta w związku z tym, że stare nazwy były źródłem nieporozumień dla niektórych klientów. Jak komentuje Jeff Liu, dyrektor biznesu Dispersions Greater China w BASF:

Oprócz powłok na papier te dwa zakłady dostarczają również szeroką gamę wodorozcieńczalnych dyspersji polimerowych dla różnych sektorów – w tym budownictwa, branży farbiarskiej, higieny osobistej i innych. Pierwotne nazwy nie odzwierciedlały w pełni zakresu naszych usług.

Oprócz wymienionych sektorów zastosowań oddział dyspersji BASF zaopatruje również dynamicznie rozwijającą się branżę akumulatorów litowo-jonowych do pojazdów elektrycznych. Andreas Fechtenkötter, starszy wiceprezes w oddziale Dispersions Asia Pacific BASF, podkreśla, że wspomniane dwie fabryki odpowiadają na zapotrzebowanie w tym sektorze nie tylko w Chinach, ale i w całym regionie Azji i Pacyfiku. Zmiana nazwy daje klientom bardziej precyzyjne wyobrażenie o tym, czym zajmuje się dany biznes.

Trzy fabryki produkujące dyspersje

Obecnie BASF operuje trzeba fabrykami produkującymi dyspersje w Chinach, wspierającymi klientów z takich sektorów jak budownictwo, farby, papier, kleje i dobra konsumenckie. Zakład w Zhenjiang, Jiangsu rozpoczął pracę w 2002 roku, zaś zakład w Huizhou, Guangdong – w roku 2012.

Źródło: BASF