REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ekologiczne farby Novacolor na bazie dyspersji BASF

Firma Novacolor wprowadziła do sprzedaży nowe farby z efektem dekoracyjnym, oparte na dyspersjach BASF produkowanych metodą zbalansowanej biomasy. Łączą one wymogi projektantów ze zrównoważonym rozwojem i ekologią.

Novacolor BASF

Produkcja dyspersji w zakładzie BASF w Ludwigshafen odbywa się metodą zbalansowanej biomasy. Fot. arch. BASF

Nowe wyroby Novacolor dostępne są pod nazwami handlowymi Africa, Puro i Patina Minerale. Puro to nieprzezroczysty, mineralny, wodorozcieńczalny produkt na bazie polikrzemianu potasu, bezzapachowy i nie zawierający LZO ani formaldehydów. Oparty na krzemianach Patina Minerale, do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, ze swoim efektem chromatycznym przypomina starożytne patyny. Africa zaś to wykończenie do dekoracji wnętrz, które tworzy efektowną grę światła i odbić dzięki delikatnym efektom metalicznym.

Wszystkie trzy farby bazują na dyspersjach BASF spod szyldu Acronal, produkowanych metodą zbalansowanej biomasy. W procesie tym surowce kopalne zostają zastąpione naturalnymi już na samym początku procesu produkcji.

Novacolor dąży do otrzymywania wysokiej jakości, przyjaznych środowisku produktów. Dzięki intensywnej pracy działu badawczo-rozwojowego oraz ciągłemu kontaktowi z profesjonalistami, firma w ostatnich latach w znacznym stopniu wyeliminowała ze swoich produktów szkodliwe substancje i rozpuszczalniki. Obecnie, dzięki wsparciu BASF, wprowadziła do sprzedaży trzy nowe, bezpieczniejsze produkty.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA