a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiVan Gogh i Japonia na tle farb AkzoNobel

Van Gogh i Japonia na tle farb AkzoNobel

Japońskie wpływy w twórczości Vincenta van Gogha to główny temat nowej wystawy, otwartej w Amsterdamie. Została ona przygotowana przy użyciu produktów Sikkens i przy wsparciu ekspertów AkzoNobel.

Van Gogh i Japonia farby AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Wystawa Van Gogh i Japonia została otwarta w Muzeum Van Gogha 23 marca. Tło w pomieszczeniach wystawowych stanowią specjalnie zaprojektowane kolory pastelowe, od miękkich zieleni i różu po jasny brąz i ciemnoniebieski. Kolorystyka, zaproponowana przez ekspertów AkzoNobel, pomaga odwiedzającym poczuć ducha Japonii.

AkzoNobel wystawa Van Gogh i JaponiaJak mówi Ruud Joosten, dyrektor operacyjny działu Paints and Coatings AkzoNobel, kolory to dla koncernu sprawa kluczowa. Ponadto dziedzictwo tego holenderskiego producenta jest silnie powiązane z Van Goghiem, dlatego zarząd jest dumny, że wraz ze swoją ekspertyzą i farbami Sikkens AkzoNobel może się stać częścią tej niezwykłej wystawy.

Dyrektor muzeum, Axel Rüger, dodaje, że projekt wystawy zgrabnie łączy silne efekty kolorystyczne z czystą kompozycją Van Gogha. Współpraca z AkzoNobel pomaga wzbogacić sposób, w jaki widzowie odbierają arcydzieła holenderskiego malarza.

Wystawa Van Gogh i Japonia będzie otwarta do 24 czerwca. Poprzednia wystawa w Muzeum Van Gogha, Dutch in Paris 1789-1914, również została zaaranżowana we współpracy z AkzoNobel.

Źródło: AkzoNobel