REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Van Gogh i Japonia na tle farb AkzoNobel

Japońskie wpływy w twórczości Vincenta van Gogha to główny temat nowej wystawy, otwartej w Amsterdamie. Została ona przygotowana przy użyciu produktów Sikkens i przy wsparciu ekspertów AkzoNobel.

Van Gogh i Japonia farby AkzoNobel

Fot. arch. AkzoNobel

Wystawa Van Gogh i Japonia została otwarta w Muzeum Van Gogha 23 marca. Tło w pomieszczeniach wystawowych stanowią specjalnie zaprojektowane kolory pastelowe, od miękkich zieleni i różu po jasny brąz i ciemnoniebieski. Kolorystyka, zaproponowana przez ekspertów AkzoNobel, pomaga odwiedzającym poczuć ducha Japonii.

AkzoNobel wystawa Van Gogh i JaponiaJak mówi Ruud Joosten, dyrektor operacyjny działu Paints and Coatings AkzoNobel, kolory to dla koncernu sprawa kluczowa. Ponadto dziedzictwo tego holenderskiego producenta jest silnie powiązane z Van Goghiem, dlatego zarząd jest dumny, że wraz ze swoją ekspertyzą i farbami Sikkens AkzoNobel może się stać częścią tej niezwykłej wystawy.

Dyrektor muzeum, Axel Rüger, dodaje, że projekt wystawy zgrabnie łączy silne efekty kolorystyczne z czystą kompozycją Van Gogha. Współpraca z AkzoNobel pomaga wzbogacić sposób, w jaki widzowie odbierają arcydzieła holenderskiego malarza.

Wystawa Van Gogh i Japonia będzie otwarta do 24 czerwca. Poprzednia wystawa w Muzeum Van Gogha, Dutch in Paris 1789-1914, również została zaaranżowana we współpracy z AkzoNobel.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA