REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ekologiczne farby na pojazdy na 150-lecie Bayer

Specjaliści Bayer opracowali nowe poliakrylanowe spoiwo do farb o bardzo niskiej zawartości LZO. Ma ono być stosowane jako składnik lakierów na duże pojazdy oraz maszyny rolnicze i konstrukcyjne. Nowość zostanie zaprezentowana jako Bayhydrol® A 2809 XP na targach European Coatings Show, które odbędą się w Norymberdze w dniach 19-21 marca.

fot. arch. Bayer

Jak donoszą dumni technolodzy, ilość rozpuszczalnika, jakiej wymaga nowe spoiwo, jest o 70% mniejsza w porównaniu z poprzednią generacją produktów. Jest to więc niezwykle przyjazne dla środowiska rozwiązanie – zawartość LZO w formule do malowania natryskowego wynosi zaledwie 30 g/l. Oczywiście nie pociąga to za sobą spadku jakości farby – bazujące na Bayhydrol® A 2809 XP produkty lakiernicze są bardzo odporne na warunki atmosferyczne i na związki chemiczne. Wykazują także wysoki połysk, który można dodatkowo zwiększyć dzięki dodatkowi spoiwa poliuretanowego Bayhydrol® U XP 2766.

Nowy produkt ma stanowić bazę dla lakierów do pokrywania dużych pojazdów, w tym autobusów i pociągów, oraz maszyn rolniczych i budowlanych. Jest on bowiem przystosowany do specyficznych warunków utwardzania farb na tego typu obiektach (robi się to w temperaturze 60-80°C – dużo niższej niż dla zwykłych samochodów osobowych, ponieważ w tym przypadku jest to najbardziej efektywne rozwiązanie).

Nowe spoiwo będzie bohaterem obchodów z okazji 150. rocznicy powstania koncernu Bayer. Farbami na jego bazie pokryte zostaną elementy firmowego statku powietrznego, który, przyozdobiony logiem Bayer, wyruszyć ma w tym roku w rejs po całym świecie. Wśród odwiedzonych przez niego miejsc znajdą się Sydney, Johannesburg, Nowy Jork, Singapur, Tokio i Rio de Janeiro, zaś w Europie – Paryż, Barcelona, Mediolan, Rzym oraz kilka miast w Niemczech.

Źródło: Bayer

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA