REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ekologiczne drzwi Weekamp z technologią Decovery

Dzięki współpracy PPG Wood Finishes, DSM i Weekamp Deuren technologia Decovery została po raz pierwszy zastosowana na drzwiach zewnętrznych Weekamp z recyklingu. W efekcie otrzymano w 100% przyjazne środowisku drzwi.

drzwi Weekamp Decovery

Firma Weekamp słynie ze swojej dbałości o ekologię i wykorzystania materiałów z recyklingu.
Fot. Weekamp

Obecnie do zabezpieczania drzwi zewnętrznych stosuje się zwykle farby wodorozcieńczalne. Jest to ogromny krok w przód w porównaniu z wcześniejszymi produktami rozpuszczalnikowymi, ale spoiwa tych farb wciąż są oparte na surowcach z paliw kopalnych. Technologia Decovery pozwala w dużej mierze zastąpić składniki kopalne materiałami odnawialnymi, zachowując przy tym wysoką jakość wykończenia.

Nic więc dziwnego, że zainteresował się nią Weekamp Deuren, producent stolarki słynący ze swojej dbałości o ekologię. Firma poszukiwała farb równie przyjaznych środowisku, co drewno wykorzystywane do przez nią do produkcji drzwi. Dzięki współpracy z PPG Wood Finishes i DSM powstała naturalna akrylowa farba do drewna, która chroni drzwi z recyklingu przed słońcem, wiatrem i deszczem.

Technologia Decovery jest również wykorzystywana przez PPG w oczyszczających powietrze, wodorozcieńczalnych matowych farbach do ścian, dlatego producent dobrze znał właściwości żywicy. Tym razem celem było wyprodukowanie przyjaznych środowisku drzwi zewnętrznych z drewna z recyklingu oraz z powłokami pochodzenia naturalnego – i ten cel z powodzeniem udało się zrealizować.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA