a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaEkologiczne drzwi Weekamp z technologią Decovery

Ekologiczne drzwi Weekamp z technologią Decovery

Dzięki współpracy PPG Wood Finishes, DSM i Weekamp Deuren technologia Decovery została po raz pierwszy zastosowana na drzwiach zewnętrznych Weekamp z recyklingu. W efekcie otrzymano w 100% przyjazne środowisku drzwi.

drzwi Weekamp Decovery

Firma Weekamp słynie ze swojej dbałości o ekologię i wykorzystania materiałów z recyklingu.
Fot. Weekamp

Obecnie do zabezpieczania drzwi zewnętrznych stosuje się zwykle farby wodorozcieńczalne. Jest to ogromny krok w przód w porównaniu z wcześniejszymi produktami rozpuszczalnikowymi, ale spoiwa tych farb wciąż są oparte na surowcach z paliw kopalnych. Technologia Decovery pozwala w dużej mierze zastąpić składniki kopalne materiałami odnawialnymi, zachowując przy tym wysoką jakość wykończenia.

Nic więc dziwnego, że zainteresował się nią Weekamp Deuren, producent stolarki słynący ze swojej dbałości o ekologię. Firma poszukiwała farb równie przyjaznych środowisku, co drewno wykorzystywane do przez nią do produkcji drzwi. Dzięki współpracy z PPG Wood Finishes i DSM powstała naturalna akrylowa farba do drewna, która chroni drzwi z recyklingu przed słońcem, wiatrem i deszczem.

Technologia Decovery jest również wykorzystywana przez PPG w oczyszczających powietrze, wodorozcieńczalnych matowych farbach do ścian, dlatego producent dobrze znał właściwości żywicy. Tym razem celem było wyprodukowanie przyjaznych środowisku drzwi zewnętrznych z drewna z recyklingu oraz z powłokami pochodzenia naturalnego – i ten cel z powodzeniem udało się zrealizować.

Źródło: european-coatings.com