a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłoweEastman zwiększa produkcję folii ochronnych w Dreźnie

Eastman zwiększa produkcję folii ochronnych w Dreźnie

Firma Eastman Chemical Company ogłosiła, że zamierza rozbudować swój zakład produkcyjny w Dreźnie. Rozbudowa związana jest z nową linią powlekania i laminowania.

Eastman Drezno folie ochronne

Fot. ArtsyBee / pixabay.com

Inwestycja jest odpowiedzią na dynamiczny rozwój działu folii zabezpieczających lakiery oraz folii okiennych. Koniec jej realizacji zaplanowano na połowę roku 2021. Po rozbudowie fabryka ma zaoferować 50 nowych stanowisk pracy.

PPF – ochrona przed wszystkim, co niszczy karoserię

Folie ochronne na lakiery (ang. Paint Protection Film – PPF) to dynamicznie się rozwijająca kategoria akcesoriów z branży samochodowej, która poprawia estetykę oraz wydłuża trwałość karoserii samochodowych i innych zabezpieczonych farbą lub lakierem powierzchni. Eastman ze swoimi markami LLumar®, SunTek® oraz V-KOOL™ jest liderem na tym rynku.

Oferowana przez Eastman folia ochronna na lakier to elastyczna, transparentna folia uretanowa, która chroni karoserię samochodową z powłoką lakierniczą OEM. Zapewnia doskonałą ochronę przed kamieniami, solą, owadami oraz innymi czynnikami, które niszczą karoserię. Dzięki zdolności samonaprawy wszelkie rysy na folii znikają pod wpływem ciepła słonecznego lub wydzielanego przez silnik samochodu.

Większa produkcja, większa różnorodność

Oprócz folii ochronnych na lakiery Eastman oferuje także folie zabezpieczające okna w budownictwie mieszkaniowym oraz komercyjnym. Rozbudowa zakładu w Dreźnie zwiększy także możliwości w tym sektorze. Jak komentuje Erin Bernhardt, generalny manager oddziału Performance Films w firmie Eastman:

Z radością informujemy o naszej inwestycji w zakład w Dreźnie w ramach oddziału folii. Dodatkowa zdolność produkcyjna pozwoli nam kontynuować dynamiczny rozwój naszego oddziału w Europie i na świecie, a także oferować zróżnicowaną gamę folii samochodowych oraz okiennych, by jeszcze lepiej spełniać oczekiwania klientów.

Źródło: Eastman