REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Eastman uruchamia ośrodek badawczy w Europie

Amerykańska firma Eastman uruchomiła nowy ośrodek rozwojowo-badawczy na terenie swojego zakładu w Gandawie w Belgii. Lokalizując swoje laboratorium właśnie w Europie, koncern liczy na współpracę z lokalnymi talentami oraz chce być bardziej na bieżąco z innowacjami i najnowszymi regulacjami prawnymi.

Eastman ośrodek badawczy Europa

Fot. geralt / pixabay.com

Jak wyjaśnia dr Deep Bhattacharya, dyrektor technologiczny oddziału powłok w Eastman Chemical, jest kilka powodów, dla których firma wybrała akurat tę, europejską lokalizację. Dzięki przejęciom w ostatnim czasie firma pozyskała większe wpływy w Europie i ma w Belgii już ponad 1000 pracowników. Ponadto już wcześniej z sukcesami współpracowała z europejskimi ośrodkami akademickimi. Teraz sama może zaoferować zatrudnienie lokalnym talentom.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że Stary Kontynent jest zagłębiem innowacji, a przyjmowane tutaj regulacje prawne zostają później często zastosowane także w innych częściach świata. Będąc więc bliżej aktualnych wydarzeń na scenie europejskiej, można przewidywać przyszłe zmiany i szybko na nie reagować.

Prace w nowym ośrodku skoncentrowane będą na sześciu sektorach rynku farb: samochodowym, architektonicznym, opakowaniowym, proszkowym, produktów ochronnych oraz ogólnym przemysłowym. Są to obszary badawcze szczególnie ważne dla firmy. Obecnie Eastman zatrudnia w placówce blisko 20 naukowców i technologów, a w ciągu następnych kilku lat chce podwoić tę liczbę.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA