REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dzień Barwy 2013 już wkrótce

Zbliża się Dzień Barwy oraz międzynarodowa konferencja „Barwa w designie” organizowana przez Katedrę Przestrzeni i Barwy Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. 22 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie swoją wiedzę zaprezentują polscy i zagraniczni goście, światowej klasy specjaliści od kolorów.

Dzień BarwyDo uczestnictwa w Dniu Barwy zaproszeni są projektanci, architekci oraz wszyscy, którzy zawodowo zajmują się doborem kolorystyki wnętrz czy produktów. Organizowana przez krakowską ASP konferencja będzie okazją do wysłuchania referatów wybitnych specjalistów. Wśród zaproszonych znaleźli się między innymi profesor Hilary Dalke z Londynu zajmująca się projektowaniem kolorystyki dla ośrodków zdrowotnych, wychowawczych i domów opieki, Berit Bergstrom – doradca w Centrum NCS w Sztokholmie oraz Francesca Valan, włoska projektantka i ekspertka od przewidywania trendów kolorystycznych. Głos zabiorą także liczni specjaliści z Polski.

W konferencji wezmą udział również studenci wzornictwa i architektury. Profesor Barbara Suszczyńska-Rąpalska, kierownik Katedry Przestrzeni i Barw krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych zaprezentuje prace studenckie oraz projektowo-badawcze, które powstały na wydziale wzornictwa.

Dla studentów i uczniów – konkurs

Z wydarzeniem związany jest także konkurs „Język barwy w designie” na najlepszy projekt z kolorystyką w roli głównej. Spośród zgłoszonych prac (mogą to być dowolne produkty – meble, tkaniny, odzież, zabawki, sprzęt AGD i inne) jury wybierze najlepsze w dwóch kategoriach: I – studenci oraz II – uczniowie liceów plastycznych. Wyniki ogłoszone zostaną na konferencji, podczas której będzie miała również miejsce wystawa zgłoszonych prac. Szczegóły na temat konkursu znaleźć można na stronie Dnia Barwy.

Narodziny Polskiego Stowarzyszenia Kolorystycznego

Po zakończeniu konferencji zaplanowano również założycielskie spotkanie Polskiego Stowarzyszenia Kolorystycznego, które ma być jednostką reprezentującą Polskę w międzynarodowej organizacji International Colour Association. W kraju nowe stowarzyszenie będzie pełnić rolę platformy dyskusyjnej i edukacyjnej. Wszystko po to, by uświadomić Polakom, że kolor jest niezwykle ważny nie tylko w sztuce, ale i w życiu codziennym.

Zgłoszenia tylko do 15 października!

Udział w konferencji jest bezpłatny, konieczna jest jednak wcześniejsza rejestracja. Zgłoszenia (swoje imię i nazwisko) należy wysyłać pod adres mailowy konferencja@dzienbarwy.pl do 15 października 2013. Wszystkie niezbędne informacje na temat Dnia Barwy, łącznie z programem konferencji, znaleźć można natomiast na stronie www.dzienbarwy.pl.

Źródło: Dzień Barwy

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA