a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDystrybutor środków chemicznych zmienia właściciela

Dystrybutor środków chemicznych zmienia właściciela

Na światowym rynku dystrybutorów chemii ogłoszono kolejne duże przejęcie. Jeden z dystrybutorów – działający również w Polsce – przejdzie w ręce amerykańskiej spółki zarządzania aktywami.

Fot. geralt / pixabay.com

Firma Univar Solutions, dystrybutor środków chemicznych z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, stanie się własnością spółki Apollo. Wyceniona została na 8,1 mld $.

Klient w centrum uwagi

Prezes i dyrektor generalny Univar, David Jukes, podkreśla, że ogłoszona właśnie transakcja oznacza sukces przyjętej przez firmę w ostatnich latach strategii. Jak wyjaśnia:

W ciągu ostatnich trzech lat dokonaliśmy transformacji naszej firmy, stawiając klienta w centrum wszystkich naszych działań. Pomogło nam to umocnić naszą pozycję jako lidera w zakresie usług i rozwiązań.

Potwierdzeniem słów Davida Jukesa jest komentarz reprezentującego Apollo Sama Feinsteina. Podkreśla on, że cały zespół Univar wykonał w ostatnim czasie ogromną pracę w zakresie obsługi klienta. Zarząd Apollo cieszy się więc, że dystrybutor nadal realizował będzie swoją strategię jako firma z portfolio Apollo Fund.

Również Chris Pappas, prezes zarządu Univar, jest przekonany, że umowa z Apollo to właścia droga. Pomoże bowiem zrealizować ważny cel – zagwarantuje akcjonariuszom natychmiastową i pewną wartość pieniężną.

Inni zainteresowani

Zamknięcie transakcji spodziewane jest w drugiej połowie roku 2023. Gdy to nastąpi, Univar Solutions stanie się spółką prywatną, działającą jednak nadal pod dotychczasową nazwą. Wcześniej zainteresowanie przejęciem Univar wyrażał m.in. niemiecki koncern Brenntag.

Źródło: coatingsworld.com