a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacji„Niedocenione bohaterki” branży farb

„Niedocenione bohaterki” branży farb

Tylko co dziesiąty pracownik w branży budowlanej w USA to kobieta. By podkreślić rolę kobiet w branży farb i powłok jeden z amerykańskich producentów ogłosił w tegoroczny Dzień Kobiet rozpoczęcie programu „Women in Paint”.

Fot. arch. Behr Paint Company

Poprzez program „Women in Paint” firma Behr Paint Company chce pokazać, jak ważna jest obecność kobiet w branży farb. W ramach programu doceniane są ich osiągnięcia oraz planowane są inicjatywy, które mają zainspirować do realizowania swoich ambicji zawodowych kolejne pokolenia dziewczynek.

Tylko 10% pracowników w budownictwie

Program realizowany jest we współpracy z amerykańskim Stowarzyszeniem Wykonawców Malarskich (PCA – ang. Painting Contractors Association). Jak mówi Jodi Allen, globalna dyrektorka ds. marketingu w Behr Paint Company:

W Stanach Zjednoczonych kobiety stanowią zaledwie 10% pracowników w budownictwie. Stopniowo się to jednak zmienia, a to za sprawą programów szkoleniowych oraz inicjatyw na rzecz różnorodności i inkluzywności, zachęcających kobiety do wyboru tej ścieżki zawodowej. Współpracując z PCA i prezentując historie profesjonalnych wykonawczyń malarskich mamy nadzieję zapoczątkować dyskusję o coraz silniejszej obecności kobiet w branży.

Nigel Costolloe, dyrektor wykonawczy PCA, dodaje, że kobiety są w branży farb „niedocenionymi bohaterkami, tymi, które wprawiają w ruch i wstrząsają, działają i kierują”. By to podkreślić, Behr i PCA zrealizowali odcinek dokumentalnej serii Business Anatomy, którego bohaterkami stały się cztery profesjonalne wykonawczynie malarskie: Gillian Nielsen (Contemporary Surface Solutions), Gina Koert (Shamrock Painting), Billie Machain (Billie’s Painting Solutions) oraz Veronica Tucci (Billie’s Painting Solutions).

Plany na przyszłość

W przyszłości Behr zamierza wspierać również kobiety w branży farb na różne sposoby. W planach są wydarzenia szkoleniowe, pomocne materiały i nowe możliwości edukacyjne. Więcej na temat projektu przeczytać można na poświęconej mu stronie.

Źródło: Behr