a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjneDyrektor BCF Tom Bowtell z nagrodą Leadership Award

Dyrektor BCF Tom Bowtell z nagrodą Leadership Award

Dyrektor Brytyjskiej Federacji Powłok (BCF), Tom Bowtell, został laureatem nagrody Leadership Award na konferencji Business of Science. Jury doceniło jego ciężką pracę oraz wsparcie branży farbiarskiej i chemicznej w trudnych czasach Brexitu oraz pandemii COVID-19.

Tom Bowtell BCF Leadership Award

Od lewej: Jon Gorman (PZ Cussons), Tom Bowtell (dyrektor BCF), Steve Bennett (Business of Science). Fot. arch. BCF

Nagroda jest ufundowana przez brytyjskiego producenta środków higieny osobistej PZ Cussons. Jej laureatami zostają osoby, które jako liderzy wnoszą ważny wkład w branżę naukową. Jak skomentował wyróżniony Tom Bowtell:

Jestem zaszczycony, mogąc odebrać tę nagrodę w imieniu Brytyjskiej Federacji Powłok. Nasz zespół wykonał wspaniałą pracę, wspierając członków w trudnym okresie Brexitu oraz pandemii COVID-19. Udało nam się też uderzyć mocno powyżej naszej wagi, jeśli chodzi o publiczny głos branży w rządzie, NGO i środowisku akademickim. Obecnie podejmujemy próbę stworzenia odpowiednich regulacji dla branży chemicznej, stymulujących produkcję i innowacje w Wielkiej Brytanii, oraz przyspieszenia branżowego planu zrównoważonego rozwoju, z celem Net Zero do roku 2050 oraz bliższym w perspektywie celem, by do 2030 roku 75% resztek farb dekoracyjnych było wykorzystywanych ponownie, poddawanych recyklingowi lub przetworzonych – w porównaniu z obecnym, śmiesznym 2%.

Steve Bennett, organizator konferencji Business of Science, dodaje, że Nagrody Business of Science Leadership Awards są wręczane, by zwrócić uwagę na osoby o charyzmie i zdolnościach przywódczych działające w nauce, innowacji i biznesie. Jury doceniło pracę, jaką Tom Bowtell wykonał w ciągu ostatnich 18 miesięcy – nie tylko stojąc na czele Brytyjskiej Federacji Powłok i wspierając jej członków w czasie pandemii oraz Brexitu, ale również działając jako lider całej brytyjskiej branży farb i powłok oraz chemikaliów, przede wszystkim broniąc jej przed potencjalnymi konsekwencjami projektowanego brytyjskiego REACH.

Źródło: BCF