REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Dwutlenek tytanu – sprawa przejdzie w ręce Komisji?

Nie kończy się europejska dyskusja o potencjalnej kancerogenności dwutlenku tytanu. Jeśli na spotkaniu 7 marca większością głosów nie zostanie podjęta żadna decyzja, sprawa przejdzie w ręce nowej Komisji Europejskiej po jesiennych wyborach.

dwutlenek tytanu kancerogenny dyskusja Unia Europejska

Fot. ballookey / Foter.com / CC BY-NC-ND

Sprawa dwutlenku tytanu budzi wielkie emocje w branży już od dobrych kilku miesięcy. 14 lutego komisja REACH regulująca kwestie prawne związane z chemikaliami przeprowadziła kilkugodzinne konsultacje w Brukseli dotyczące tego zagadnienia, rozmowy ostatecznie przeniesiono jednak na specjalne spotkanie 7 marca. Jeśli nie uda się dojść do porozumienia większością głosów, sprawa za kilka miesięcy przejdzie w ręce Komisji.

Uczestnicy dyskusji burzliwie się spierają, w ramach konsultacji wpłynęło również wiele zaniepokojonych głosów. Wciąż nie wiadomo, w jaki sposób wątpliwości te zostaną rozwiązane na początku marca. Jak przekonuje dr Martin Engelmann, dyrektor zarządzający niemieckiego stowarzyszenia producentów farb VdL, biel tytanowa była od wielu lat bez problemów stosowana w farbach, lakierach i tuszach. W formie zaś pyłu możliwego do wdychania w branży tej praktycznie nie występuje. Ograniczanie jej stosowania na podstawie zarzutów o kancerogenność przy przyjmowaniu drogą oddechową jest więc zupełnie nieuzasadnione. Więcej na temat sprawy można przeczytać w naszym tekście.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA