a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby przemysłowedo drewnaDecodrew od Farb z Motylkiem na letnią impregnację

Decodrew od Farb z Motylkiem na letnią impregnację

Lato i długie wakacyjne dni to dobry moment, żeby poświęcić trochę uwagi swojemu drewnu ogrodowemu. Masz drewnianą altanę, płot, bramę czy okiennice? Pomyśl o ich impregnacji.

Decodrew

Fot. Farby z Motylkiem

Zabierając się za impregnację drewna ogrodowego warto oczywiście sięgnąć po wysokiej jakości produkt. Taki, któremu niestraszny będzie deszcz czy śnieg, taki, który zapewni skuteczną ochronę drewnianego podłoża, ale równocześnie pozwoli mu oddychać i podkreśli jego naturalne piękno.

Do zabezpieczenia i dekoracji małej architektury ogrodowej, płotów, bram, balustrad, boazerii elewacyjnej czy stolarki okiennej i drzwiowej marka Farby z Motylkiem proponuje swój nowy impregnat Decodrew spełniający wymienione wymogi. Jest dostępny w wersji bezbarwnej – która może być stosowana do rozjaśniania barwnych impregnatów lub do nadawania drewnu dodatkowego połysku – oraz barwnej, która dodatkowo chroni drewno przed promieniami UV i zapobiega efektowi szarzenia.

W przypadku Decodrew ochrona idzie w parze z estetyką. W przeciwieństwie do lakierów impregnat głęboko wnika w strukturę drewna i podkreśla rysunek jego słojów, uwypuklając naturalne piękno drewna w sposób bardziej wyrazisty.

Aplikacja tego typu produktu polega na nanoszeniu go pędzlem, oczywiście po wcześniejszym oczyszczeniu i wysuszeniu drewna. Wyjątkiem są twarde gatunki drewna, takie jak dąb, akacja czy drzewa tropikalne – w tym wypadku lepiej zastosować metodę tamponowania (czyli metodę aplikacji farby polegającej na wyciskaniu na powierzchni gąbki zamoczonej w impregnacie), aby dokładnie wetrzeć preparat. Nowy impregnat dostępny jest w opakowaniach 0,75 l, 2,5 l oraz 5 l. Więcej informacji o Decodrewie na stronie produktu.

Decodrew to już kolejna w tym roku nowość w ofercie Farb z Motylkiem. Wcześniej na rynek wprowadzony został Niebieski Grunt Niekapiący oraz Farba Lateksowa. W ten sposób firma skutecznie inspiruje klientów do różnych form letniego malowania.

Od 2014 roku Farby z Motylkiem należą do Grupy San Marco, włoskiego producenta farb i lakierów dla branży budowlanej. San Marco Polonia powstało po przejęciu przez Grupę San Marco jednej z bardziej rozpoznawanych polskich marek farb, jaką są Farby z Motylkiem, które od wielu lat na rodzimym rynku proponują doskonałe rozwiązania z segmentu farb jak przykładowo wymienione – na uporczywe plamy – Remomat czy znana wszystkim emalia ogólnego stosowania Emolak.