REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Alesta Cool chłodzi w słonecznej Barcelonie

Alesta Cool to ciemna farba, która odbija promieniowanie cieplne i obniża temperaturę pomalowanej powierzchni. Jej możliwości są właśnie testowane w Barcelonie. Specjalne obiekty testowe budzą duże zainteresowanie przechodniów!

Alesta Cool

Fot. arch. Axalta

Dzięki wyjątkowo wysokiemu współczynnikowi odbicia farba proszkowa Alesta Cool odbija promieniowanie podczerwone, zapobiegając nagrzewaniu się powierzchni. W praktyce oznacza to temperaturę niższą nawet o 20% i mniejsze wydatki na klimatyzację.

Przedwczoraj przed muzeum Dissney Hub w Barcelonie stanęły dwa obiekty testowe Alesta Cool. Jeden z nich pokryty jest farbą Alesta Cool w odcieniu RAL 9005, a drugi standardową powłoką w jakości poliestru architektonicznego w tym samym kolorze.

Każdy z przechodniów może namacalnie stwierdzić różnicę – według dotychczasowych wyników testów temperatura powierzchni z farbą Alesta Cool jest o 10-15% niższa. Obiekty testowe pozostaną w tym miejscu jeszcze do jutra, a całą akcję można śledzić za pośrednictwem Facebooka.

Źródło: Axalta Coating Systems

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA