a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbPigmenty i dodatkiDawny oddział Lonzy Arxada łączy się z Troy

Dawny oddział Lonzy Arxada łączy się z Troy

Firma Lonza Specialty Ingredients (LSI) powstała z odłączonego oddziału koncernu Lonza ulega dalszej transformacji. Zmieniła właśnie nazwę na Arxada i ogłosiła połączenie z producentem środków antymikrobowych Troy.

LSI Arxada Troy

Fot. Excellentcc / pixabay.com

Arxada to wytwórca specjalistycznej chemii, w ofercie Troy Corporation znajdują się zaś środki antymikrobowe i dodatki. Obie firmy zamierzają połączyć siły, zwiększając swoje wpływy na rynku. Po przejęciu IFF Microbial Control przez Lanxess to druga w tym roku tak duża transakcja na rynku dodatków antymikrobowych.

Twierdza na silnych fundamentach

Nowa nazwa dawnego LSI pochodzi od łacińskiego słowa arx, oznaczającego twierdzę. To silny przekaz. Marc Doyle, dyrektor generalny Arxady, wyjaśnia:

Nowa tożsamość sygnalizuje, że zależy nam na transformacji naszej firmy. Korzystamy z długoletniego dziedzictwa innowacji i pionierskich technologii, starając się obecnie zaznaczyć naszą obecność na rynku środków antymikrobowych i specjalistycznej chemii.

Połączenie z Troy to logiczny krok na tej drodze. Troy Corporation jest producentem środków kontroli mikrobiologicznej, posiadającym globalny zasięg i szerokie doświadczenie w branży farb i powłok, ochrony drewna, higieny osobistej, tworzyw sztucznych, czy tkanin.

Relacje z klientami i dostęp do fabryk

Dzięki transakcji Arxada będzie mogła korzystać z ekspertyzy technicznej, relacji z klientami oraz szerokiej oferty Troy. Zyska też większą obecność handlową na światowym rynku oraz dostęp do kilku zakładów produkcyjnych w istotnych lokalizacjach – m.in. w USA, Niemczech, Holandii i Tajlandii. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

Źródło: european-coatings.com