REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Czas na powłoki coil coating. Prognozy do roku 2029

Rynek powłok coil coating, napędzany przez budownictwo i motoryzację, szybko rośnie! Zdaniem ekspertów Fact.MR do roku 2029 będzie się rozwijał w tempie 5,4% rocznie, co oznacza…

coil coating rynek

Clariant należy do największych graczy na światowym rynku powłok coil coating. Fot. arch. Clariant

…że w roku 2029 jego wartość ma już przekroczyć 550 mln $. Jakie są najważniejsze trendy w branży coil coating? Które rodzaje powłok cieszą się największym wzięciem? O tym niżej!

Powłoki poliestrowe dominują, wodorozcieńczalne coraz popularniejsze

Poliestrowe powłoki coil coating są szeroko i chętnie stosowane ze względu na swoją elastyczność, odporność na zarysowania oraz opłacalność. Stanowią one większość rynku i zdecydowanie dominują nad innymi rodzajami powłok, takimi jak epoksydowe, akrylowe, poliuretanowe, PVDF czy PVC. Do końca roku 2029 rynek poliestrowych coil coating ma być już wart 160 mln $.

W najbliższych latach rosło będzie jednak również zainteresowanie powłokami na bazie PVDF. Poza tym do rozwoju rynku coil coatings przyczynią się nowe zastosowania – przemysł elektryczny i elektroniczny oraz branża energetyczna. Ważny trend to także rosnąca popularność powłok wodorozcieńczalnych – w prognozowanym okresie 2019-2029 ich udział ma rosnąć w tempie 6%. Jak komentuje analityk FMR:

Coraz większe zapotrzebowanie na ekologiczne powłoki coil coating skłania producentów farb, by inwestować duże środki w prace rozwojowo-badawcze w celu opracowania innowacyjnych, przyjaznych środowisku produktów.

Rynek pokawałkowany

Rynek ma strukturę mocno fragmentaryczną – kluczowi gracze kontrolują tylko jego 1/3. Najważniejsi producenci, tacy jak Clariant, Songwon, Solvay czy Grupa Beckers konsekwentnie dążą jednak do tego, by rozszerzyć produkcję i umocnić swoją pozycję.

Sektory napędzające branżę to przede wszystkim budownictwo i infrastruktura, którym odpowiada ok. ¾ światowego zapotrzebowania na powłoki coil coating. Do tego duże znaczenie mają tu państwa rozwijające się, takie jak Indie, Indonezja, Brazylia czy Chiny, inwestujące obecnie ogromne sumy w rozbudowę infrastruktury.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA